menu
Logo

Alsasko a největší muzeum autodědečků

základní cena
3490 Kč
rezervovat

Alsasko - kraj na rozhraní Francie a Německa , který si vzal od obou národů a přetavil vše do svébytné podoby. Kraj s kouzelnou přírodou lesnatých Vogéz s jezery a dalekými výhledy, kde na jižních svazích zraje znamenité víno...

program

Program

1. den

Odjezd od školy v brzkých ranních hodinách, transfer přes SRN, navštívíme hlavní město Alsaska Štrasburk - „křižovatku Evropy", historické jádro v čele s katedrálou Notre Dame je zapsáno na seznamu UNESCO. Čeká nás procházka čtvrtí Petite France (Malá Francie) s hrázděnými domy, říčními kanály a krytými mosty, výstup na vyhlídkovou terasu s panoramatickým výhledem na celé město i možná plavba lodí po říčních kanálech. Prohlídku zakončíme jízdou tramvají k nejstaršímu parku Orangerii s příjemnou procházkou i možností relaxace nebo návštěvou Muzea čokolády. Uvidíme také budovy evropských institucí jako Evropský parlament, Rada Evropy a Evropský soud pro lidská práva.

2. den

Dopoledne zavítáme na nejpopulárnější historickou památku Alsaska a zdejší nejkrásnější hrad – Haut-Koenigsbourg. Kolem jednoho z nejrozsáhlejších francouzských parků - pohoří Vogézy a vinařské oblasti známých alsaských vín dojedeme do Colmaru , centra starého Alsaska s kouzelnou atmosférou uliček, procházka starobylým centrem a malebnou čtvrtí koželuhů zvanou "Malé Benátky" s vodními kanály lemovanými hrázděnými domy a množstvím malých kaváren, osobní volno. Poté přejezd do Mulhouse - "města technických muzeí", dříve sídla automobilky Bugatti, navštívíme zde Národní muzeum automobilů - největší muzeum aut na světě se pyšní kolekcí bratrů Schlumpfových, na ploše 20 tis. m2 stojí naleštěno více než 400 aut, které ilustrují dějiny evropského automobilového průmyslu (Bugatti, Rolls-Royce, Mercedes, Ferrari, Porsche…). Odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách.

Alternativa: v Mulhouse možno místo Muzea aut navštívit Muzeum železnice, Electropolis - svět elektřiny, Muzeum tisku na látky nebo Bioscope - interaktivní muzeum ekologie.

cena zahrnuje

  • doprava bus
  • průvodce,
  • technický doprovod
  • 1x ubytování se snídaní
  • informační materiály

cena nezahrnuje

  • vstupné do navštívených objektů 15-25 € v závislosti na zvolené variantě zájezdu
  • možnost zprostředkování cestovního pojištění od Union pojišťovny - Pojištění.
přejít na kontakt

informace

minimální počet účastníků je 45

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

nahorů