menu
Logo

AUDI Ingolstadt

základní cena
870 Kč
rezervovat

Ingolstadt - druhé největší město na Dunaji s bohatou historií, bývalá rezidence bavorských vévodů, univerzitní město a současně moderní průmyslové centrum známé díky automobilce Audi.

program

Program

1. den

Odjezd od školy v ranních hodinách do Ingolstadtu, kde v průmyslové zóně na sever od centra sídlí automobilka Audi. Před několika lety otevřelo Audi své nové zážitkové a servisní centrum před branami továrny - Audi Forum Ingolstadt. Touto kombinací muzea, prohlídek továrny, sbírek a výstav nových kolekcí vozů, gastronomických specialit a turistického centra nabídla automobilkai zcela nový zážitek v architektonicky velmi zajímavém prostředí. Muzeum Audi v moderní prosklené čtyřpatrové kruhové stavbě s pohyblivým výtahem, na němž se stále dokola posouvají historická vozidla této značky, je skutečně unikátní podívanou. Nejprve absolvujete 2hod. prohlídku závodu a poté navštívíte Museum mobile, ve kterém se dozvíte více o 100-leté historii podniku a můžete si prohlédnout, jak se postupně vyvíjel vzhled a technologie výroby aut, kol a motorek. Poté přejezd k centru města, do malebného historického jádra vkročíte Křížovou branou - kdysi součástí masivního kruhového opevnění a dnes dominantou Ingolstadtu. Za ní vás čeká procházka po nejpůsobivějších památkách v historickém Starém Městě - Nový zámek (dnes Bavorské vojenské muzeum), Asamův kostel s freskami a cennou monstrancí z bitvy u Lepanta, Stará anatomie ( Německé muzeum historie medicíny), Stará a Nová radnice, kostel Sv. Mořice. Z bývalé městské strážní věže Pfeifturm se před vámi otevře nádherný výhled na celé město a na gotickou katedrálu, největší síňový kostel v jižním Německu. Ingolstadt byl i sídlem první Bavorské zemské univerzity a je místem dalších netradičních muzeí. Nakonec zavítáte do Ingolstadt Village - jednoho ze dvou outletových center v Německu, městečka nákupů ve slevách prestižních značek. Můžete se projít příjemnými nákupními uličkami s květinami a samozřejmě využít slevy ve více než sto deseti buticích, kde si každý najde své zboží. Odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách.

cena zahrnuje

  • doprava bus
  • průvodce,
  • technický doprovod
  • informační materiály

cena nezahrnuje

  • vstupné do navštívených objektů 5 € v závislosti na zvolené variantě zájezdu
  • možnost zprostředkování cestovního pojištění od Union pojišťovny - Pojištění.
přejít na kontakt

informace

minimální počet účastníků je 45

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

nahorů