menu
Logo

Autostadt Wolfsburg a Drážďany

základní cena
2390 Kč
rezervovat

Seznamte se se sídlem německé automobilky Volkswagen AG ve Wolfsburgu, která je jedním z největších světových automobilových koncernů a poznejte unikátní prosklenou továrnu v Drážďanech.

program

Program

1. den

odjezd od školy v ranních hodinách, cílem cesty bude Autostadt ve Wolfsburgu, který je zábavním parkem pro všechny milovníky automobilů rozkládající se na více než 30 ha. V areálu se představí svět budoucnosti dopravy i více než 100 letá historie automobilismu, mezinárodní ukázky z oblasti moderní tvorby, vzrušující atrakce a interaktivní ukázky. To vše uprostřed ohromující architektury, designu a přírody. Výstavy zahrnují klasická auta z průběhu let a zaměřují se na to, co na nich bylo v dané době tak průkopnického. Prohlédnout si můžete např. automobil krále mafie - Al Caponeho nebo si vyzkoušet legendární Lamborghini. Vyvrcholením jsou dvě 50 m "věže" plné aut, kam si chodí zákazníci vyzvednout své nové modely. V Autostadtu jsou také pořádány zajímavé události - od tematických marketingových prezentací až po festival Movimentos. Rozmanitost atrakcí ukazuje široký záběr zájmů skupiny Volkswagen jako globální společnosti a jejich odpovědnosti za lidi a kulturu. V rámci koncernu jsou tu prezentovány jak Volkswagen či Škodo, tak i Seat a Audi - jde o výběr toho nejlepšího, co daná značka nabízí. Vyzkoušet si můžete i některá koncernová vozidla naživo na terénním polygonu Gelände Parcours. Přejezd na ubytování.

2. den

Příjezd do Drážďan, kde se přímo v centru nachází architektonicky unikátní budova společnosti Volkswagen – skleněná manufaktura s výrobou nejluxusnějších automobilů Phaeton, která probíhá za pomoci nejmodernějších technologií s velkým podílem ruční práce vysoce zdatných montérů. Seznámíte se s celým procesem na vlastní oči a také prostřednictvím sedmi interaktivních videoterminálů. Továrna se stala i kulturním centrem Drážďan - často se zde pořádají divadelní představení, zajímavé výstavy a koncerty. Poté zavítáme do historického centra Drážďan, které jsou pro svou krásu nazývány „Florencií na Labi“. Uvidíme nově zrekonstruovaný kostel Frauenkirche, Brühlovy terasy na nábřeží Labe, Fürstenzug - raritní venkovní obraz složený z kousků míšeňského porcelánu, Novou radnici se 100m vysokou věží, slavnou státní operu Semperoper, Rezidenční zámek s klenotnicí Grüne Gewelbe či Zwinger, kde můžete navštívit slavnou obrazárnu starých mistrů, zajímavou historickou zbrojnici nebo expozici porcelánu. Individuální volno lze využít k nákupům na proslulé Prager Strasse s množstvím nejrůznějších obchodů nebo ochutnat kávu a „drážďanskou štolu“ v některé z místních kaváren. Odjezd do ČR a návrat ke škole ve večerních hodinách.

cena zahrnuje

  • doprava bus
  • průvodce,
  • technický doprovod
  • 1x ubytování se snídaní
  • informační materiály

cena nezahrnuje

  • vstupné do navštívených objektů 10-20 € v závislosti na zvolené variantě zájezdu
  • možnost zprostředkování cestovního pojištění od Union pojišťovny - Pojištění.
přejít na kontakt

informace

minimální počet účastníků je 45

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

nahorů