menu
Logo

Auto&Technik Museum SINSHEIM a Technik Museum SPEYER

základní cena
2690 Kč
rezervovat

Evropskou Mekku milovníků techniky najdete v Německu, láká na letadla, formule, ponorku i raketoplán. Ve městech Sinsheim a Špýr najdete největší soukromé automobilové a technické muzeum v Evropě.

program

Program

1. den

V ranních hodinách odjedeme do Sinsheimu v blízkosti města Mannheim, kde má sídlo jedno z největších technických muzeí v Evropě - Auto & Technik Museum Sinsheim. Už zdálky mu vévodí velké nadzvukové dopravní letouny Concorde Air France a Tupolev TU-144, které jsou působivě zakotveny nad střechami velkých hal. Automobilové a technické muzeum v Sinsheimu otevřelo své brány veřejnosti v r. 1981 a spolupracuje s nedalekým Technickým muzeem ve Speyeru. Dnes je zde mimo jiné největší soukromá sbírka historických automobilů Maybach, kompresorových Mercedesů a Bugatti v Německu. Dále zde najdete několik set motocyklů, letadel, rekordních vozů, závodních a sportovních aut, lokomotiv, vojenských a užitkových vozů, velkokapacitních motorů a mnoho dalšího. Významnou součástí Technického muzea v Sinsheimu je reprezentativní sbírka německé, americké a částečně i sovětské tankové techniky z 2. světové války. V r. 1999 se muzeu podařilo získat nadzvukové dopravní letadlo typu Tupolev TU-144, které bylo přepravováno mimořádným transportem po suchu a po vodě z Moskvy do Sinsheimu a na jaře 2001 bylo vystaveno v pozici při startu na střeše muzea. O čtyři roky později byla sbírka rozšířena o původní Concorde společnosti Air France. Automobilové a technické muzeum v Sinsheimu je jediné muzeum na světě, kde si můžete vedle sebe prohlédnout tyto dva dopravní nadzvukové letouny, které kdy byly nasazené v provozu. Určitou zvláštností soukromého muzea v Sinsheimu je to, že sbírka není zcela stabilní. Průběžně se v ní objevují nové exponáty, ale řada z nich také nenávratně mizí. Velká část vozidel totiž nepatří Technickému muzeu Sinsheim, ale jiným muzeím a hlavně soukromým sběratelům, kteří je sem pouze zapůjčují. Muzeum láká i svým IMAX 3D kinem, kde je každou hodinu promítán jiný film. Čeká na vás kino nového tisíciletí s obřím plátnem o velikosti 22 x 27 m. Díky speciální technice záznamu a projekce IMAX 3D se filmový děj odehrává nejen na plátně, ale i v celém hledišti. Nad vámi létají letadla a v životní velikosti se najednou před vámi objeví obrovští dinosauři! Přejezd na ubytování.

2. den

Po snídani přejedeme k Technickému muzeu ve Speyeru, které má své kořeny v Automobilovém a technickém muzeu v Sinsheimu. Jako výstavní hala sloužila nejdříve památkově chráněná Liller Halle, průmyslová hala z r. 1913, ve které jsou dnes vystaveny především veterány, motorky, letadla a historické hasičské vozy. V současné době muzeum disponuje krytou výstavní plochou přes 25.000 m2 a volnou plochou o velikosti 150.000 m2. Obrovská volná výstavní plocha dává muzeu možnost představit návštěvníkům neobyčejné exponáty velkých rozměrů. Jako první to byla U9, ponorka spolkového námořnictva o délce 46 m a hmotnosti 466 tun. V r. 1999 přibyl Antonov 22, do dneška největší sériově vyráběný turbovrtulový letoun s rozpětím křídel 64 m a délkou 58 m. Dějiny psalo muzeum i v r. 2003, kdy byl na okraji výstavních ploch muzea vystaven letoun Boeing 747 "Jumbo Jet" společnosti Lufthansa na obřím ocelovém podstavci. "Jumbo Jet" v technickém muzeu Speyer je až do dneška jediným letounem tohoto typu, který byl rozložen, přepraven mimo letiště a znovu sestaven. Milovníci letectví a historie pak jistě ocení letadlo Junkers Ju 52, s nímž létal za 2. světové války sám Adolf Hitler. Prozatímní vrchol historie muzea představuje získání ruského raketoplánu Buran, protějšku amerického Space Shuttle. Přeprava raketoplánu na jaře 2008 přes Bahrajn na otevřené moře do Rotterdamu a odtud na pontonu proti proudu Rýna do Speyeru patřila mezi nejvýznamnější mediální události. V nové hale shlédnete výstavu věnovanou kosmonautice s názvem "Apollo and Beyond“, na jedinečných exponátech dokumentuje napínavý vývoj cestování do vesmíru s posádkou a uvidíte vše, co souvisí s cestami do vesmíru (kosmické skafandry, výživu ve vesmíru atd). V r. 1997 otevřelo technické muzeum ve Speyeru filmové kino IMAX DOME, které je jediným svého druhu v Německu. Na rozdíl od jiných kin se tady nepromítá na ploché promítací plátno, ale na obrovskou kopuli, která má základnu o průměru 24 m a plochu přibližně 1000 m2. Filmy, které se mění každou hodinu, jsou promítány speciální technikou, což je záruka zajímavého filmového zážitku. V případě časové rezervy se zastavíme ve městě Speyer s románským Dómem Panny Marie a sv. Štěpána, ve kterém se r. 1310 oženil král Jan Lucemburský s dědičkou českého trůnu Eliškou Přemyslovnou. Osobní volno. Odjezd zpět do ČR a příjezd v pozdních večerních hodinách.

cena zahrnuje

  • doprava bus
  • průvodce
  • technický doprovod
  • 1x ubytování se snídaní
  • informační materiály

cena nezahrnuje

přejít na kontakt

informace

minimální počet účastníků je 45

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

nahorů