menu
Logo

Barcelona a Costa Brava

Barcelona
základní cena
7890 Kč
rezervovat

Barcelona - na římských základech vyrostlo centrum Katalánska s osobitou architekturou i atmosférou. Pojďme se vydat po stopách umělců a relaxovat na španělském pobřeží.

program

Program

1. den

Noční přejezd přes SRN, Francii do Španělska.

2. den

Volný den určený k relaxaci a koupání v okolí letoviska Malgrat de Mar, pro zájemce výlet lodí podél pobřeží do rybářského městečka Tossa de Mar - zde volný čas na pláži a k prohlídce letoviska se středověkým hradem. Večer dojezd na ubytování.

3. den

Zastávka ve městě Figueres, kde jeho slavný rodák malíř Salvador Dalí založil surrealistické Teatro-Museo Dalí. Po prohlídce přejezd do Girony - návštěva středověkého Starého města, katedrály s nejširší lodí na světě, nejzachovalejší židovské čtvrti v západní Evropě či Arabských lázní, procházka po městských hradbách s nádherným výhledem na celé město. Dojezd na ubytování.

4. den

Výlet do Barcelony - prohlídka Gotické čtvrti, na jejímž návrší Římané založili kolonii Barcino, s královským palácem a katedrálou sv. Eulálie. Rušný život poznáme na hlavní třídě La Ramblas dlouhé 2 km s množstvím umělců, stánků, kaváren, obchodů a hotelů. 60m vysoká socha Kryštofa Kolumba se tyčí nad přístavem a vzdává hold tomuto objeviteli, u ní se rozhodneme pro návštěvu Musea Marítim nebo Aquaria. Dále vyjedeme lanovkou na vrch Montjuic, odkud se z hradeb zámku (nyní vojenské muzeum) otevře překrásný pohled na panorama města. Přes Olympijský stadion zbudovaný pro letní OH v r. 1992 přejdeme k obrovské Magické fontáně a na Španělské náměstí. Kolem fotbalového stadionu Camp Nou se vrátíme na ubytování.

5. den

Volný den na relaxaci a koupání, pro zájemce výlet do poutního místa v horách - kláštera Montserratu se známou černou Madonou a hrobkami aragonských králů.

6. den

Věnujeme umění v Barceloně, především architektuře A.Gaudího - shlédneme dosud nedokončený slavný kostel Sagrada Família, v jehož kryptě je Gaudí pohřben, pohádkový Park Güell, Casa Milas - dům, který se naprosto odchýlil od uznávaných architektonických zásad své doby, a blízká Passeig de Gracia se secesními domy Gaudího a dalších architektů. Odpoledne možnost návštěvy Museo Picasso s kolekcí raných Picassových děl nebo Fundació Joan Miró s nejlepšími díly tohoto katalánského malíře a sochaře. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.

7. den

Návrat ke škole v odpoledních až večerních hodinách.

cena zahrnuje

  • doprava bus
  • průvodce
  • technický doprovod
  • 4x ubytování se snídaní
  • informační materiály

cena nezahrnuje

  • vstupné do navštívených objektů 40-50 € v závislosti na zvolené variantě zájezdu
  • možnost zprostředkování Cestovní pojištění
přejít na kontakt

informace

minimální počet účastníků je 45

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

nahorů