menu
Logo

Barcelona letecky

Španělsko
základní cena
10990 Kč
rezervovat

Barcelona, centrum Katalánska - Gaudího stavby, živá obchodní tepna Les Rambles či fotbalový klub FC Barcelona. To vše vás ve Španělsku čeká, navíc pohodlně, leteckou dopravou.

program

Program

1. den

Odlet z Prahy do Barcelony. Transfer do centra Barcelony (dle letového plánu, program v centru či přímo ubytování v hotelu).

2. den

Prohlídka Gotické čtvrti, na jejímž návrší Římané založili kolonii Barcino, s královským palácem a katedrálou sv. Eulálie. Rušný život poznáme na hlavní třídě La Ramblas dlouhé 2 km s množstvím umělců, stánků, kaváren, obchodů a hotelů. 60m vysoká socha Kryštofa Kolumba se tyčí nad přístavem a vzdává hold tomuto objeviteli, u ní se rozhodneme pro návštěvu Musea Marítim nebo Aquaria. Dále vyjedeme lanovkou na vrch Montjuic, odkud se z hradeb zámku (nyní vojenské muzeum) otevře překrásný pohled na panorama města. Přes Olympijský stadion zbudovaný pro letní OH v r. 1992 přejdeme k obrovské Magické fontáně a na Španělské náměstí. Kolem fotbalového stadionu Camp Nou se vrátíme na ubytování.

3. den

Budeme se věnovat umění v Barceloně, především architektuře A.Gaudího - shlédneme dosud nedokončený slavný kostel Sagrada Família, v jehož kryptě je Gaudí pohřben, pohádkový Park Güell, Casa Milas - dům, který se naprosto odchýlil od uznávaných architektonických zásad své doby, a blízká Passeig de Gracia se secesními domy Gaudího a dalších architektů. Odpoledne možnost návštěvy Museo Picasso s kolekcí raných Picassových děl nebo Fundació Joan Miró s nejlepšími díly tohoto katalánského malíře a sochaře.

4. den

Volný den na relaxaci a koupání, pro zájemce výlet do poutního místa v horách - kláštera Montserratu se známou černou Madonou a hrobkami aragonských králů. Alternativa: program s průvodkyní po dalších zajímavých místech katalánské metropole a návštěva muzeí.

5. den

Dle letového plánu program v centru Barcelony a poté odlet zpět do ČR.

cena zahrnuje

  • letenka Praha-Barcelona a zpět vč. všech poplatků
  • průvodce
  • technický doprovod
  • 4x ubytování se snídaní
  • informační materiály

cena nezahrnuje

  • vstupné do navštívených objektů 20-30 € v závislosti na zvolené variantě zájezdu
  • doprava MHD v Barceloně a transfer z letiště do centra a zpět
  • možnost zprostředkování Cestovní pojištění
přejít na kontakt

informace

minimální počet účastníků je 20

Doprava

Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

nahorů