menu
Logo

Benelux v kostce

základní cena
6490 Kč
rezervovat

Budeme obdivovat delftskou fajáns i flanderskou krajku, poznáme kraj holandských a vlámských mistrů. Přestože státy Beneluxu bezpochyby patří k moderní Evropě, nechybí tu malá městečka s kouzelnými zákoutími, kde se zdánlivě zastavil čas.

program

Program

1. den

Odjezd od školy večer, noční přejezd přes SRN.

2. den

Ráno příjezd do Lucemburku, krátká procházka městem - katedrála Notre Dame s ostatky Jana Lucemburského, citadela sv. Ducha, velkovévodský palác, možná zastávka u památníku bitvy u Waterloo, přejezd do belgického hlavního města Bruselu a prohlídka jeho památek a zajímavostí - náměstí Grand Place s cechovními domy, čůrající chlapeček Maneken Pis, katedrála sv.Guduly, Královský palác, dle času známé Atomium. Dojezd na ubytování

3. den

Dopolední krátká prohlídka nejkrásnějšího belgického města Bruggy - bazilika sv. Krve, náměstí Markt, nejstarší belgická radnice (alternativou může být město Antverpy), přejezd do Holandska a zastávka u Kinderdijku - skanzen 19 větrných mlýnů, na závěr uvidíme 2. největší světový přístav Rotterdam, jeho centrum a věž Euromast s vyhlídkou.

4. den

Možnost návštěvy největší květinové burzy na světě v Aalsmeru a květinového parku v Keukenhofu s 32 ha zahrad (vhodné pouze konec března - květen). Dále městečko Delfty, které je proslulé výrobou modrobílé keramiky - světoznámou delftskou fajánsí, najdeme zde i náhrobek Viléma I. Oranžského, zavražděného v r. 1584. Zastavení v Den Haagu - sídle vlády a parlamentu Nizozemska a Mezinárodního soudního dvora či návštěva největších holandských přímořských lázní Scheveningen - relaxace u moře a na přímořské promenádě nebo možnost návštěvy podmořského akvária See Life.

5. den

Dopoledne si prohlédnete skanzen holandské vesnice Zaanse Schans, kde jsou umístěny stavby typické pro Nizozemsko - větrný mlýn, shlédnete výrobu dřeváků a další zajímavosti. Ppřejezd do nizozemské metropole Amsterodamu, procházka městem - náměstí Dam, Rembrandtův dům, Mincovní náměstí, květinový trh a další, plavba po grachtech, možnost prohlídky Rijksmuseum - nejnavštěvovanějšího muzea v Nizozemsku, Vincent van Gogh Museum, brusírny diamantů nebo Anne Frank House, noční přejezd do ČR.

6. den

Návrat ke škole v dopoledních hodinách.

cena zahrnuje

  • doprava bus
  • průvodce
  • technický doprovod
  • 3x ubytování se snídaní
  • informační materiály

cena nezahrnuje

  • vstupné do navštívených objektů 30-40 € v závislosti na zvolené variantě zájezdu
  • možnost zprostředkování Cestovní pojištění
přejít na kontakt

informace

minimální počet účastníků je 45

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

nahorů