menu
Logo

Berlín a motorky BMW

základní cena
2190 Kč
rezervovat

Vydejte se s námi do Berlína - města s pohnutou historií, navštivte závod BMW a zažijte ultra-moderní výrobu vozidel na dvou kolech...

program

Program

1. den

Po příjezdu začneme prohlídkou budovy německého parlamentu Reichstagu. Nevynecháme Památník holocaustu poblíž Brandenburské brány a po prohlídce jejího okolí se vydáme reprezentační třídou Unter den Linden na náměstí Alexander Platz. Z 368 m vysoké věže - Fernsehturm máme krásné panorama města. Při přesunu do západního Berlína přejedeme Checkpoint Charlie - bývalý hraniční přechod a prohlédneme si zbytky berlínské zdi. Na nejživějším bulváru města - Kurfürstendamm se zastavíme u symbolické ruiny kostela Gedächtniskirche a zde budeme mít volný čas k nákupu suvenýrů. Odjezd na ubytování.

2. den

Dopoledne se podíváme na Potsdammer Platz - supermoderní část "nového Berlína" s nákupním centrem Arkády a výškovými budovami. Poté přejedeme na okraj Berlína k továrně BMW, která stojí nedaleko hradu Spandau - proslulé špandavské věznice a dnes již uzavřeného letiště Tempelhof, část historických budov je dokonce památkově chráněna. Závod je jedním z nejdéle stojících výrobních zařízení BMW Group - značka BMW se tu natrvalo usídlila v r. 1939 po spojení s výrobcem Brandenburgische Motorenwerken (Bramo), kdy se výráběly zejména letecké motory. První kompletně „berlínský“ motocykl BMW R 60/2 sjel z místní výrobní linky až v r. 1967 a postupně sem byla z Mnichova převedena celá motocyklová produkce. V Berlíně se vyrábějí všechny řady motocyklů BMW, vyváží je do 130 zemí světa, a v r. 2012 k nim přibyly i dva maxiskútry. V Německu je silná tradice v používání motocyklů BMW pro policejní a vojenské účely, takže tu dokonce běží menší samostatná linka pro úpravy motorek na správný Polizei Motorrader. Odjezd do ČR a návrat ve večerních hodinách.

cena zahrnuje

  • doprava bus
  • průvodce,
  • technický doprovod
  • 1x ubytování se snídaní
  • informační materiály

cena nezahrnuje

  • vstupné do navštívených objektů 10-20 € v závislosti na zvolené variantě zájezdu
  • možnost zprostředkování cestovního pojištění od Union pojišťovny - Pojištění.
přejít na kontakt

informace

minimální počet účastníků je 45

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

nahorů