menu
Logo

Berlín s výukou

základní cena
5990 Kč
rezervovat

Vydejte se s námi do Berlína - města s pohnutou historií, která se začala psát v polovině 13. století, podruhé pak v roce 1990, kdy došlo ke znovusjednocení Německa. Současně se zúčastníme jazykového kurzu a vyzkoušíme své znalosti němčiny v praxi.

program

Program

1. den

V pozdních nočních či ranních hodinách odjezd do Německa.

2. den

Po příjezdu do německé metropole absolvujeme první lekce jazykového kurzu (3 hod.). Odpoledne začneme prohlídku Berlína na Potsdammer Platz - supermoderní části "nového Berlína“. Cestou k budově německého parlamentu Reichstagu nevynecháme Památník holocaustu poblíž Braniborské brány a po prohlídce jejího okolí se vydáme reprezentační třídou Unter den Linden na náměstí Alexander Platz. Z 368 m vysoké věže Fernsehturm si užijeme krásné panorama města. Tip 1: na Museuminsel navštívíme Pergamonmuseum nebo Egyptské muzeum. Tip 2: návštěva Technického muzea - největší muzeum techniky na světě nebo 1.Berliner DDR Motorradmuseum - muzeum pro jednostopá vozidla z dob NDR.

3. den

Po snídani se zúčastníme dalších lekcí němčiny (3 hod.). Odpoledne se přesuneme do západního Berlína přes přejezd Checkpoint Charlie - bývalý hraniční přechod, poblíž něhož si prohlédneme zbytky Berlínské zdi s expozicí Museum Topographie des Terrors. Na nejživějším bulváru města - Kurfürstendamm se zastavíme u symbolické ruiny kostela Gedächtniskirche, zde budete mít volný čas k nákupu suvenýrů v obchodním středisku Europa -Center či navštívit obchodní dům KaDeWe. Tip1: možné shlédnutí interaktivní výstavy Story of Berlin – 800 let historie Berlína a prohlídka dodnes funkčního původního protiatomového krytu nebo prohlídka zoo v parku Tiergarten. Tip 2: odpoledne odjezd k návštěvě koncentračního tábora Sachsenhausen z r. 1936, jímž prošlo během 2.světové války na 220 000 vězňů.

4. den

Poslední den v Německu zahájíme posledními lekcemi naší výuky (3 hod.) Odpoledne se zastavíme u většího originálu Berlínské zdi - East Side Gallery (1,3km) zdobený asi 100 malířů. Poté přejedeme do Postupimi k zámku Cecilienhof - místu konání Postupimské konference v roce 1945. Čeká nás i prohlídka parku u paláce Sanssouci a procházka centrem Postupimi. Tip 2: návštěva aquaparku Tropical Islands – dokonalá iluze tropického ráje s deštným pralesem, živočichy, plážemi a tobogány. Poté odjezd zpět do ČR

5. den

Příjezd v brzkých ranních hodinách.

cena zahrnuje

  • doprava bus
  • průvodce
  • technický doprovod
  • 2x ubytování se snídaní (možnost zařízení ubytování v místních rodinách s plnou penzí)
  • informační materiály
  • 9 hodin výuky s lektorem a veškerými studijními materiály

cena nezahrnuje

  • vstupné do navštívených objektů v závislosti na zvolené variantě zájezdu
  • možnost zprostředkování cestovního pojištění od Union pojišťovny - Pojištění.
přejít na kontakt

informace

Cena je platná při minimálním počtu 45 účastníků. Naše CK spojuje i menší skupiny tak, abychom mohli nabídnout nejnižší cenu, proto nás neváhejte kontaktovat.

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

nahorů