menu
Logo

BMW Lipsko a muzeum aut ve Zwickau

základní cena
930 Kč
rezervovat

Poznejte historii i současnost automobilového průmyslu v Sasku - v automuzeu ve Cvikově a továrně BMW v Lipsku...

program

Program

1. den

Odjezd v ranních hodinách do saského Cvikova, kde navštívíme velice zajímavé automuzeum "August Horch Museum Zwickau". V r. 2004 bylo ve Zwickau, městě s takřka stoletou automobilovou tradicí, vybudováno nové reprezentativní muzeum nesoucí název po velkém německém konstruktérovi Augustu Horchovi.Tento geniální technik svoji první firmu přemístil právě do metropole západního Saska a tím položil základní kámen industrializace celé oblasti. Muzeum nabízí ucelenou historii koncernu Auto Union, úzce spojenou nejen se značkami Horch (nejstarší exemplář je zelené auto Horch z r.1911) a Audi, ale také Wanderer a DKW. Druhou část tvoří historie národního podniku VEB Sachsenring. Zdáním malé muzeum se rozkládá ve dvou patrech velice rozsáhlé budovy, najdete zde asi 80 velkých exponátů a množství malých objektů. Expozice jsou promyšlené do posledního detailu, auta jsou představena v tématických výstavách. Návštěvníci se seznámí i s motory, funkční motorovou brzdou a historickou strojní dílnou, uvidí, jak vypadala začátkem 20. let čerpací stanice s originální výbavou. Nechybí expozice stánku Auto Union na výstavě automobilů ve 30. letech, pracovna geniálního automobilového konstruktéra Augusta Horcha (1868 - 1951) či legendární Trabant z 50.let zaparkovaný v garáži v bývalé NDR. Závodní úspěchy Stříbrných šípů Auto Union přibližuje šestnáctiválcový šestilitrový motor, jeho kliková hřídel a promítání dobových záběrů z automobilových závodů. Cílem muzea není zobrazit samotnou historii automobilového průmyslu, ale také vložit automobil do komplexních společenských, politických a ekonomických souvislostí. Muzeum ukazuje např. pracovní podmínky na počátku 20. stol., závod Auto Union jako továrnu na výrobu munice v průběhu 2. světové války, důsledky ekonomického embarga západních okupačních mocností pro automobilový průmysl ve Zwickau v r.1945, získáte vizuální dojem z bombardování Spojenců na továrnu Horch ke konci 2. světové války. Po prohlídce přejedeme do saského Lipska (Leipzig) - z historie proslaveného" Bitvou národů" v r. 1813, na niž upomíná nejmonumentálnější pomník Německa, "města knih", tradičního veletržního města a jednoho z nejmodernějších měst na území bývalé NDR. Absolvujete prohlídku závodu BMW, jehož otevřením v r.2005, BMW Group vytvořila další výrobní kapacity a výsledkem je jeden z nejmodernějších automobilových závodů na světě, který produkuje BMW řady 1, 2, X1, 2 Active Tourer a elektrická vozidla. Centrální budova s inovativním designem byla oceněna prestižní cenou, je spojením mezi správou a výrobou a umožňuje rychlou komunikaci. BMW Group v Lipsku kromě konvenční výroby vozidel hodně investovala i do výroby elektromobilů a vytvořila tak další pracovní místa. Odjezd do ČR a návrat ve večerních hodinách.

Alternativa: zájezd lze rozšířit o 1 den - v Lipsku o návštěvu historického centra a Památníku bitvy u Lipska (Völkerschlachtdenkmal) a o prohlídku Drážďan. Největší památník v Evropě a jeden ze symbolů Lipska vznikl r. 1913 na památku vyhrané bitvy spojenců Pruska, Rakouska, Ruska a Švédska nad Napoleonem. 91 m vysoká vyhlídková plošina vám umožní nezapomenutelný pohled na město. I když ke konci 2.sv.války bylo město z velké části zničeno spojeneckým bombardováním, centrum je poměrně zachovalé a dá se najít mnoho skvostných památek, jež svědčí o historickém rozmachu a významu města - renesanční radnice, Stará obchodní burza, budova německého Nejvyššího správního soudu, několik operních domů, kostely sv Mikuláše a sv.Tomáše či Hlavní nádraží. Lipsko se může po Vídni pochlubit největší koncentrací slavných hudebních skladatelů, kteří s ním alespoň na čas spojili svou životní a uměleckou dráhu. Vedle Bacha, Wagnera nebo Schumanna se mezi ně řadí také čeští a moravští rodáci Mahler, Janáček či Fibich. Proto zde vznikla "hudební" turistická trasa s názvem Notová stopa (Notenspur), která spojuje významná místa působení slavných skladatelů. Asi největším hudebním velikánem byl J. S. Bach, k jehož poctě bylo znovuotevřené Bachovo muzeum a muzeum hudebních nástrojů, jedno z největších a nejdůležitějších svého druhu na světě, začalo dokonce nabízet českým návštěvníkům prohlídky v češtině. Vzhledem k živé obchodní historii byla již v r. 1695 v Lipsku otevřena kavárna "Zum Arabischen Coffe "- druhá v Evropě po Paříži, která je dodnes v provozu. V době volna zde můžete ochutnat lipskou specialitu - tvarohové lívanečky (Quarkkeulchen) v různých obměnách a navštívit malé muzeum s 500 exponáty – od orientální kuchyně až po šálky na kávu z míšeňského porcelánu.

cena zahrnuje

  • doprava bus
  • průvodce,
  • technický doprovod
  • informační materiály

cena nezahrnuje

  • vstupné do navštívených objektů 10-20 € v závislosti na zvolené variantě zájezdu
  • možnost zprostředkování cestovního pojištění od Union pojišťovny - Pojištění.
přejít na kontakt

informace

minimální počet účastníků je 45

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

nahorů