menu
Logo

Čokoládová Paříž a automobilka Peugeot v Sochaux

základní cena
5290 Kč
rezervovat

Okuste sladké pokušení v továrně na čokoládu Menier, projděte se městem městem světel - Paříží a poznejte průmyslovou tvář Francie ve městě Sochaux.

program

Program

1. den

V pozdních večerních hodinách odjedeme od školy.

2. den

Dopoledne začneme u dominanty celé Paříže - slavné Eiffelovy věže. Z ní se pokocháme celým panoramatem města a poté se přesuneme k bývalému výstavnímu paláci Trocadéro. Přes Martova pole budeme pokračovat k pařížské Invalidovně - hrobky císaře Napoleona. Proti proudu řeky Seiny se nachází ostrov Ila de la Cité a skvost rané gotiky chrám Notre Dame. Neopomeneme shlédnout pařížskou radnici, tržnici Les Halles a centrum G. Pompidou. Na závěr dne zavítáme do Latinské čtvrti, kde se budeme moci navečeřet v jedné z mnoha restaurací. Poté odjezd na ubytování na předměstí Paříže.

3. den

Ráno se přesuneme do městečka Noisel, kde navštívíme dnešní ústředí firmy Nestlé ve Francii. Zde je možné vidět původní továrnu na čokoládu Menier, která fungovala od počátku 19. století. Seznámíme se nejen s historií firmy a výroby čokolády, ale také ochutnáme čerstvou čokoládu, která je vyráběna dle původních postupů a receptur. Odpoledne se podíváme k Louvru, největšímu muzeum na světe a přes náměstí Concorde budeme pokračovat na Champs-Élysées až k Vítěznému oblouku. Zde si bude možno prohlédnout například nově vybudovaný showroom Peugeot Avenue, který ročně navštíví 2,5 mil. návštěvníků a zaujme nejen novými vozy této značky, ale také svým výjimečným designem. K večeru se podíváme do severní čtvrťi Montmartre s kabaretem Moulin Rouge, bazilikou Sacre-Coeur a půvabná náměstíčka plná malířů. Dojezd na ubytování.

4. den

Hned se ráno se přesuneme do města Sochaux, kde nás čeká výrobní závod PSA Peugeot-Citroen, největší automobilový závod ve Francii a jeden z nejmodernějších v Evropě. Po prohlídce závodu s místním průvodcem navštívíme muzeum této značky, které mapuje její vývoj po celé 20. století až do současnosti. Uvidíme nejen osobní automobily, ale i závodní speciály a vizi automobilové dopravy budoucnosti. Ve zbylém čase se podíváme do centra města, prohlédneme si jej a odpočineme před noční cestou zpět.

5. den

Příjezd v ranních hodinách ke škole.

Kvůli rezervaci v čokoládovně v Noisel je třeba zájezd připravovat s větším předstihem (cca 6 měsíců).

cena zahrnuje

  • doprava bus
  • průvodce
  • technický doprovod
  • 2x ubytování se snídaní v hotelu Premiere Classe (sociální zařízení a WC na každém pokoji)
  • informační materiály

cena nezahrnuje

  • VSTUPNÉ DO NAVŠTÍVENÝCH OBJEKTŮ 20-25 € V ZÁVISLOSTI NA ZVOLENÉ VARIANTĚ ZÁJEZDU
  • možnost zprostředkování Cestovní pojištění
přejít na kontakt

informace

minimální počet účastníků je 45

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

nahorů