menu
Logo

Florencie a Toskánsko

Itálie
základní cena
5590 Kč
rezervovat

Vydejte se s námi do Toskánska, kolébky renesance a rodiště Michelangela – Florencie a malebných měst Arezza a Cortony.

program

Program

1. den

Odjezd ve večerních hodinách od školy.

2. den

Prohlídku Toskánska začneme v centru centru této oblasti a kolébce renesance – Florencii, města Danta, Michelangela a Machievalleliho. Naše procházka zahrne katedrálu Santa Maria del Fiore s baptisteriem, baziliku Santa Croce, galerii Uffizi, Palazzo Vecchio s replikou Michelangelova Davida, slavný most Ponte Vecchio či paláce Bargello. Večer odjezd na ubytování v cnetru města.

3. den

Další den ve Florencii věnujeme paláci Pitti - sídlo rodu Medicejských a neopomeneme navštívit i proslulé zahrady Boboli, kde zbyde čas na odpočinek a rozchod k nákupům a načerpání atmosféry města. Odpoledne se přesuneme na sever města k Villa Medicea La Petraia, kde budeme obdivovat nejen italskou renesanční architekturu, ale naskytne se nám i panoramatický pohled na celé město. Dojezd na ubytování v centru města.

4. den

Vydáme se na jih do města Arezzo, které je jedním z nejbohatších v tomto kraji, protože proslulo výrobou zlatých šperků. Mimo katedrály a krásných fresek v basilice sv. Františka z Assisi uvidíme i zbytky římského amfiteátru či pevnost Fortezza Medicea. Odpoledne budeme pokračovat do malebné Cortony, kde procházkou nás pobyt v Itálii zakončíme.

5. den

V ranních hodinách příjezd ke škole.

cena zahrnuje

  • doprava bus
  • průvodce
  • technický doprovod
  • 2x ubytování se snídaní
  • informační materiály

cena nezahrnuje

  • vstupné do navštívených objektů 20-30 € v závislosti na zvolené variantě zájezdu
  • možnost zprostředkování cestovního pojištění - Pojištění
přejít na kontakt

informace

minimální počet účastníků je 45

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

nahorů