menu
Logo

Královský Madrid a Kastilie

Madrid
základní cena
9990 Kč
rezervovat

Madrid se nachází v samém srdci pyrenejského poloostrova, pulsuje životem a dává poznat pravou tvář a divokost Španělska. Poznejte metropoli Španělska spolu s dalšími zajímavostmi Kastilie.

program

Program

1. den

Odjezd ve večerních hodinách přes SRN a Francii do Španělska.

2. den

Příjezd na pobřeží Costa Brava, ubytování v hotelu a zbytek dne odpočinek u moře.

3. den

Přejezd do Zaragozy. Prohlídka města - bazilika del Pilar a katedrála La Seo či palác Aljafería, bývalé sídlo maurských panovníků. Po individuálním volnu dojezd na ubytování poblíž Madridu.

4. den

Po snídani se přesuneme do centra španělské metropole. Od náměstím Plaza España s pomníkem spisovatele Miguela Cervantese a Dona Quijota se vydáme ke královskému paláci (Palacio Real), dále k hlavnímu náměstí Plaza Mayor. Jen kousek dále okusíme atmosféru známého pouličního trhu "El Rastro de Madrid" a poté nás již čeká Centrum moderního umění královny Sofie se slavnou Picassovou Guernikou a Galerie Prado s nejslavnější sbírkou španělského malířství. Po krátkém odpočinku v parku Retiro se vydáme po madridské obchodní tepně Gran via na náměstí Puerta del Sol, kde den zakončíme večeří v některé z mnoha místních restaurací.

5. den

V ranních hodinách odjedeme na sever do monumentálního paláce španělských králů El Escorial. Umělecké bohatství je soustředěno především v místním muzeu a galerii, dále kapitulních síních, královském Pantheonu a komnatách. Nedaleko se nachází Valle de los Caídos, památník, ve kterém je pohřbený generál Franko. Odpoledne se vrátíme do španělské metropole, zájemci se podívají na stadion Santiaga Bernabeú, kde sídlí fotbalový klub FC Real Madrid. Ohromný stadion pro 80 000 lidí nabízí nevšední zážitek spolu s muzeem, které mapuje slavnou historii klubu. Ostatní navštíví čtvrť Salamanca, která je známá množstvím luxusních obchodů. Návštěvu Madridu zakončíme na Gran via a v přilehlých uličkách, kde se nejen navečeříme, ale budeme mít možnost také nakoupit suvenýry a dárky domů.

6. den

Čeká nás Toledo - bývalé hlavní město a historický skvost Španělska. Mezquita de Cristo de la Lu, katedrála, kostel Santo Tomé, náměstí Zocodóver a uličky starého židovského města tvoří kouzelnou kombinaci, a proto je město nejen turisticky oblíbené, ale je zapsáno i na seznamu UNESCO. Návrat na ubytování.

7. den

Brzy ráno přesun do Barcelony. Z úpatí vrchu Montjuic vyjdeme na jeho vrchol a pokocháme se pohledem na katalánskou metropoli. Poté sejdeme do přístavu, k soše Kryštofa Kolumba. Rušný život poznáme na hlavní třídě La Ramblas dlouhé 2 km s množstvím umělců, stánků, kaváren, obchodů a hotelů. Prohlédneme si i Gotickou čtvrť, na jejímž návrší Římané založili kolonii Barcino, s královským palácem a katedrálou sv. Eulálie. Zbytek dnes budeme věnovat koupání, pro zájemce průvodce připraví cestu k nejznámějším Gaudího stavbám či pro fotbalové nadšence je možností návštěva stadionu FC Barcelona Cam Nou.

8. den

Příjezd domů v odpoledních hodinách.

Alternativa: do programu lze přidat 1-2 dny pro návštěvu Valencie (pěší prohlídka historického centra - brána Torres de Serranos, budova Parlamentu, katedrála, radnice, tržnice, Muzeum býčích zápasů s býčí arénou, Muzeum vědy prince Filipa, největší mořský park v Evropě L’oceanografic s 45 000 exempláři více jak 500 živočišných druhů) či koupání u moře.

cena zahrnuje

  • doprava bus
  • průvodce
  • technický doprovod
  • 5x ubytování se snídaní
  • informační materiály

cena nezahrnuje

  • vstupné do navštívených objektů 30-40 € v závislosti na zvolené variantě zájezdu
  • možnost zprostředkování Cestovní pojištění
přejít na kontakt

informace

minimální počet účastníků je 45

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

nahorů