menu
Logo

Letiště Frankfurt a technická muzea

základní cena
2290 Kč
rezervovat

Zavítejme do finančního srdce Evropy a významného dopravního uzlu v Německu - Frankfurtu n. Mohanem a prohlédněme si dvě největší soukromá technická muzea v Evropě - ve Speyeru a v Sinsheimu.

program

Program

1. den

Odjezd od školy v ranních hodinách do FRANKFURTU NAD MOHANEM - exkurze na největším německém letišti zahrnuje vstup na vyhlídku u terminálu 2, odkud je skvělý výhled na starty a přistání letadel, a letištním autobusem komentovanou prohlídku na 90 min, kdy se přiblížíte i k Airbusu A380, Boeingu 787-Dreamliner nebo Boeingu 747-8. Poté přejezd do centra města, prohlídka historického středu i zajímavých budov významných institucí (Deutsche Bank, Evropská centrální banka, Commerzbank - největší úřední budova v Evropě), osobní volno. Ubytování.

2. den

Odjezd do historického města Speyer, kde zavítáme do Technického muzea. V památkově chráněné Liller Halle, průmyslová hala z roku 1913, jsou vystaveny především veterány, motorky, letadla a historické hasičské vozy. V současné době muzeum disponuje další krytou výstavní plochou přes 25.000 m2 a volnou plochou o velikosti 150.000 m2, obrovská volná výstavní plocha dává muzeu možnost představit návštěvníkům neobyčejné exponáty velkých rozměrů (ponorka spolkového námořnictva, Antonov 22 - dodnes největší sériově vyráběný turbovrtulový letoun, letoun Boeing 747 "Jumbo Jet" společnosti Lufthansa na obřím ocelovém podstavci). Vrchol historie muzea představuje získání ruského kosmického kluzáku BURAN. V nové hale je výstava věnovaná kosmonautice s názvem "Apollo and Beyond", která na jedinečných exponátech dokumentuje napínavý vývoj cestování do vesmíru s posádkou. V r. 1997 otevřelo technické muzeum filmové kino IMAX DOME, které je jediným svého druhu v Německu. Na rozdíl od jiných kin se zde nepromítá na ploché promítací plátno, ale na obrovskou kopuli (1000m2), což je zárukou filmového zážitku jaký nemůže nabídnout žádné jiné kino. Filmy, které se zde mění každou hodinu, jsou promítány speciální technikou. Každý rok se v Technickém muzeu ve Speyeru koná celá řada speciálních výstav, setkání vozů a dalších akcí. Dle zájmu prohlídka historického centra města, osobní volno.

přejezd do SINSHEIMU a návštěva automobilového a technického muzea Auto & Technik MUSEUM SINSHEIM. Kromě motocyklů, letadel, rekordních vozů, závodních a sportovních aut, lokomotiv, vojenských a užitkových vozů nebo velkokapacitních motorů si zde můžete prohlédnout nadzvukové dopravní letadlo typu Tupolev TU-144 a původní CONCORDE společnosti Air France. V kině IMAX 3D si vychutnáte 3D filmy v dokonalé kvalitě obrazu na obřím plátně o velikosti 600 m2, kde je každou hodinu promítán jiný film. Odjezd zpět do ČR a příjezd ve večerních hodinách

cena zahrnuje

  • doprava bus
  • průvodce,
  • technický doprovod
  • 1x ubytování se snídaní
  • informační materiály

cena nezahrnuje

  • vstupné do navštívených objektů 20-30 € v závislosti na zvolené variantě zájezdu
  • možnost zprostředkování cestovního pojištění od Union pojišťovny - Pojištění.
přejít na kontakt

informace

minimální počet účastníků je 45

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

nahorů