menu
Logo

Lombardie a Lago di Garda

základní cena
4890 Kč
rezervovat

Miláno je jedno z nejkrásnějších italských měst a současně je to průmyslové centrum Lombardie. Přidáme přírodní krásy Gardského jezera a slavnou Veronu.

program

Program

1. den

Odjezd ve večerních hodinách od školy.

2. den

Dopoledne začneme s prohlídkou 2. největšího italského města Milána. Nejdříve si prohlédneme historické centrum města – katedrála Narození Panny Marie, divadlo La Scala, renesanční hrad rodiny Sforzů, bazilika svatého Ambrože, galerie Viktora Emanuela II. Poté přejedeme k San Siru, domácího stadionu milánských velkoklubů AC Milán a Inter Milán, kde shlédneme zajímavou expozici o historii obou klubů. Dojezd na ubytování.

3. den

Po snídani možná návštěva závodního okruhu F1 - Autodromo Nationale Monza. Přejezd do 2. největšího města Lombardie - Brecie - "italské lvice". Uvidíme Piazza Loggia s Palazzo Loggia z 15. století s krásnou klasicistickou fasádou a známý orloj z 16. století. Obdiv dále budí Duomo di Brescia, který se dělí na nový dóm z 19. století a starý dóm z 11 století. Ten je v podstatě nejdůležitější ukázkou románské architektury v Lombardii. Den zakončíme ve Veroně, která je známá svým půvabným starobylým centrem, kde se dochovalo mnoho římských památek (např. římský amfiteátr) i ze středověku. Neopomeneme se zastavit u Juliina balkonu, pod kterým jí Romeo vyznával lásku. Dojezd na ubytování.

4. den

Poslední den v Itálii se přesuneme k jezeru Lago di Garde. Zastavíme se v městečku Malcesine se Scaligerským hradem, z jehož věže se nám naskytne úchvatný pohled na celé jezero. Poté volný čas a odjezd zpět do ČR. Dle časových možností zastávka v Brixenu - horským, hraničním městem, kde pobýval v 50. letech 19. století Karel Havlíček Borovský ve vyhnanství. Příjezd zpět do ČR v pozdních nočních hodináchči brzkých ranních hodinách 5. DEN.

cena zahrnuje

  • doprava bus
  • průvodce,
  • technický doprovod
  • 2x ubytování se snídaní
  • informační materiály

cena nezahrnuje

  • vstupné do navštívených objektů 20-30 € v závislosti na zvolené variantě zájezdu
  • možnost zprostředkování cestovního pojištění - Pojištění
přejít na kontakt

informace

minimální počet účastníků je 45

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

nahorů