menu
Logo

Malebné Toskánsko

Itálie
základní cena
6290 Kč
rezervovat

Navštivte proslulou část střední Itálie, kde se zrodila renesance a najdeme zde známá místa jako Florencii, Pisu a mnoho dalších zajímavých měst.

program

Program

1. den

Odjezd z ČR ve večerních hodinách, transit do Itálie.

2. den

První den v Itálii vyplníme poznáním města Pisa - známém po celém světě svou Šikmou věží (Torre Pendente) na náměstí Piazza dei Miracoli („Náměstí zázraků“). Dále se přesuneme do centra Toskánska a kolébkou renesance – Florencii. Naše procházka zahrne katedrálu Santa Maria del Fiore s baptisteriem, Palazzo Vecchio s replikou Michelangelova Davida, slavný most Ponte Vecchio či palác Pitti - sídlo rodu Medicejských. Dojezd na ubytování.

3. den

Po snídani se vydáme na cestu do oblasti Umbrie. Zde navštívíme Perugii – významné historické a umělecké centrum. Město ležící na výrazném vrchu okolní krajiny má co nabídnout – katedrálu sv. Vavřice a Herculana ze 14. století, jednu z největších radnic v zemi Palazzo dei Priori, Etruský oblouk a další renesanční skvosty. Jen kousek dále leží rodiště Františka z Assisi – Assisi, na svahu Monte Subasio, pod skálou, na jejímž vrcholku jsou zbytky středověkého hradu. Ve městě navštívíme baziliku sv. Františka z Assisi s klášterem a několik dalších významných kostelů a míst. Dojezd na ubytování.

4. den

Další den našeho putování se přesuneme na jih Toskánska. Nejdříve se zastavíme v Pitiglianu, městu na sopečné skále, kde se nám naskytne úchvatná podívaná. V 15. století se sem uchylovaly židovské rodiny, proto se městu někdy říká „Malý Jeruzalém“. Mimo několika křesťanských památek, zde najdeme mnoho synagog a milovníky vinného moku určitě potěší možnost zakoupit místní proslulé víno. Poté se přesuneme do lázeňského městečka Saturnia. Toto městečko je proslavené zejména díky horkému minerálnímu prameni, který napájí potůček, jež stéká pár kilometrů pod městem v údolí v kaskádách, a zde se vykoupeme.

5. den

Poslední den nás čeká historická Siena, jejíž zachovalé centrum s křivolakými uličkami je zapsáno na seznamu UNESCO - Piazza del Campo - unikátní svažující se náměstí, fontánu Fonte Gaia, Palazzo Publico s Torre di Mangia (2. nejvyšší věž v Itálii), odkud si prohlédneme okolí a místní katedrálu.

6. den

Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

cena zahrnuje

  • doprava bus
  • průvodce
  • technický doprovod
  • 3x ubytování se snídaní
  • informační materiály

cena nezahrnuje

  • vstupné do navštívených objektů 30-40 € v závislosti na zvolené variantě zájezdu
  • možnost zprostředkování cestovního pojištění - Pojištění
přejít na kontakt

informace

minimální počet účastníků je 45

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

nahorů