menu
Logo

Mnichov a letecká doprava

základní cena
890 Kč
rezervovat

Zavítejte do hlavního města Bavorska – Mnichova a uprostřed historického centra a jeho památek zapomeňte na moderní ruch třetího největšího německého velkoměsta. Navíc se podíváme na mnichovské letiště a expozice historických letadel ve Schleissheimu.

program

Program

1. den

První zastávkou bude mnichovské letiště Franze Josefa Strauße Mnichov, které leží zhruba 30 km od centra města. Je druhým nejvytíženějším v Německu a sedmým v Evropě, přičemž odbaví ročně 38 mil. cestujících (2012). Hned po franfurktském letišti je nejdůležitějším uzlem pro leteckou společnost Lufthansa. My se vydáme na zajímavou hodinovou prohlídku s místním průvodcem. Po shlédnutí vnitřních prostor odbavovacích hal se projedeme 12 km dlouhou okružní jízdou okolo obou terminálů a ranvejí do hangárů, kde uvidíme testování motorů a skladovací nádrže na palivo, požární stanice, a to vše s výkladem v pohodlí autobusu. Dále se zastavíme u expozice letecké techniky ve Schleissheimu. Na 7500 m2 uvidíme historická letadla z dob obou světových válek, moderní stíhací letouny, ale i helikoptéry, kluzáky, prototyp rakety a pilotovací simulátor. Poslední zastávkou je bavorské hlavní město Mnichov. Z původní osady mnichů vzniklo postupem času moderní město s bohatou historií. Středisko Bavorska je jedním z nejdůležitějších hospodářských a kulturních center Německa i Evropy. Středem historického centra je Marienplatz s novorenesanční Novou radnicí a dómem sv. P.Marie – jedním z největších chrámů v Německu, jehož věže měří 99 m. Dále Rezidenční palác, sídlo rodu Wittelsbachů a krásná Vítězná brána připomínající účast v bojích proti Napoleonovi. Každoročně se zde koná největší pivní festival na světě – Oktoberfest a my si jeho atmosféru budeme moci představit v pivnici Hofbräuhaus, kam se vejde až 2000 hostů.

cena zahrnuje

  • doprava bus
  • průvodce,
  • technický doprovod
  • informační materiály

cena nezahrnuje

  • vstupné do navštívených objektů 10-20 € v závislosti na zvolené variantě zájezdu
  • možnost zprostředkování cestovního pojištění od Union pojišťovny - Pojištění.
přejít na kontakt

informace

minimální počet účastníků je 45

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

nahorů