menu
Logo

Mnichov a Stuttgart – střediska automobilového průmyslu

základní cena
2490 Kč
rezervovat

Zavítejte do Mnichova a Stuttgartu, kde se seznámí s historií i současností největších automobilových kon-cernu světa – BMW a Daimler AG.

program

Program

1. den

První zastávkou bude výrobní závod BMW v Dingolfingu, kde si společně s místním průvodcem prohlédneme celý výrobní proces automobilů. Poté přejedeme do Mnichova, kde se zaměříme na poznání historie i současnosti výroby automobilů bavorského koncernu BMW. Nedaleko Olympijského parku se tyčí budova ve tvaru čtyřválce, kde sídlí vedení koncernu a která je jednou z nejvyšších mnichovských staveb - 99 m. Hned vedle najdeme rozsáhlé muzeum, multifunkční areál BMW Welt, kde jsou vystaveny aktuální produkty společnosti. Zbývající čas věnujeme Olympijskému parku, kde se v roce 1972 konaly XX. letní olympijské hry. V parku Oberwiesenfeld najdeme kromě olympijského stadionu, sportovních hal a jiných zařízení Olympijskou věž s výškou 290 m. Dojezd na ubytování.

2. den

Zaměříme se na další známou německou automobilovou značku Mercedes - Benz ve Stuttgartu. Zde si prohlédneme muzeum mapující historii a vývoj těchto automobilů a neopomeneme se zastavit i v historickém centru města, protože Stuttgart má historicky co nabídnout. Odpoledne přejedeme do SINSHEIMU a návštívíme automobilové a technické muzeum Auto & Technik MUSEUM SINSHEIM. Kromě motocyklů, letadel, rekordních vozů, závodních a sportovních aut, lokomotiv, vojenských a užitkových vozů nebo velkokapacitních motorů si zde můžete prohlédnout nadzvukové dopravní letadlo typu Tupolev TU-144 a původní CONCORDE společnosti Air France. V kině IMAX 3D si vychutnáte 3D filmy v dokonalé kvalitě obrazu na obřím plátně o velikosti 600 m2, kde je každou hodinu promítán jiný film. Odjezd zpět do ČR a příjezd ve večerních hodinách. Po prohlídce transfer zpět do ČR.

cena zahrnuje

  • doprava bus
  • průvodce,
  • technický doprovod
  • 1x ubytování se snídaní
  • informační materiály

cena nezahrnuje

  • vstupné do navštívených objektů 10-20 € v závislosti na zvolené variantě zájezdu
  • možnost zprostředkování cestovního pojištění od Union pojišťovny - Pojištění.
přejít na kontakt

informace

minimální počet účastníků je 45

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

nahorů