menu
Logo

Mnichov s výukou

základní cena
5990 Kč
rezervovat

Zavítejte do hlavního města Bavorska – Mnichova, vyzkoušejte své jazykové znalosti v praxi a uprostřed historického centra a jeho památek zapomeňte na moderní ruch třetího největšího německého velkoměsta.

program

Program

1. den

Odjezd v pozdních nočních či ranních hodinách dle místa odjezdu.

2. den

Po příjezdu do bavorské metropole absolvujeme první lekce jazykového kurzu (3 hod.). Odpoledne si prohlédneme samotné město. Středem historického centra je Marienplatz, s novorenesanční Novou radnicí a dómem sv. P.Marie – jedním z největších chrámů v Německu, jehož věže měří 99 m. Dále Rezidenční palác, sídlo rodu Wittelsbachů a krásná Vítězná brána připomínající účast v bojích proti Napoleonovi. Každoročně se zde koná největší pivní festival na světě – Oktoberfest, my si jeho atmosféru budeme moci představit v pivnici Hofbräuhaus, kam se vejde až 2000 hostů.

3. den

Po snídani se zúčastníme dalších lekcí němčiny (3 hod.). Odpoledne zavítáme do Olympijského parku. V roce 1972 se zde konaly XX.letní olympijské hry. V parku Oberwiesenfeld byl vybudován rozsáhlý park, kde kromě olympijského stadionu, sportovních hal a jiných zařízení stojí Olympijská věž s výškou 290m, která nás pozve na vyhlídkovou plošinu a do otáčivé restaurace. Nedaleko Olympijského parku se tyčí budova koncernu BMW, která je jednou z nejvyšších mnichovských staveb – 99 m. Pavilon muzea připomíná uzávěr benzínové nádrže a zde si prohlédneme zajímavé muzeum aut a motocyklů. Toto muzeum provází celou historií vývoje automobilů BMW, uvidíme tedy jak veterány, tak současné modely a také vizi buducnosti na silnicích.

4. den

Poslední den v Německu zahájíme posledními lekcemi naší výuky (3 hod.) Odpoledne zavítáme na mnichovské letiště Franze Josefa Strauße, které leží zhruba 30 km od centra města. Je druhým nejvytíženějším v Německu a sedmým v Evropě, přičemž odbaví ročně 38 mil. cestujících (2012). Hned po franfurktském letišti je nejdůležitějším uzlem pro leteckou společnost Lufthansa. My se vydáme na zajímavou hodinovou prohlídku s místním průvodcem. Po shlédnutí vnitřních prostor odbavovacích hal se projedeme 12 km dlouhou okružní jízdou okolo obou terminálů a ranvejí do hangárů, kde uvidíme testování motorů a skladovací nádrže na palivo, požární stanice, a to vše s výkladem v pohodlí autobusu. Dále se zastavíme u expozice letecké techniky ve Schleissheimu. Na 7500 m2 uvidíme historická letadla z dob obou světových válek, moderní stíhací letouny, ale i helikoptéry, kluzáky, prototyp rakety a pilotovací simulátor. Alternativou je návštěva města Dachau, které leží 17 km od Mnichova na řece Amper. Nepříliš velké město se zbytkem Zámku a farním kostelem neblaze proslulo v historii Německa, neboť v bažinách na okraji města vznikl v r. 1933 jeden z prvních koncentračních táborů. Prošlo tudy přes 200 000 osob různých národností a my si tu můžeme prohlédnout památník s malým muzeem, kterým nás provede místní průvodce. Památník i muzeum připomíná nedávnou, ale stále živou. Poté odjezd do ČR

5. den

Příjezd v nočních či brzkých ranních hodinách.

cena zahrnuje

  • doprava bus
  • průvodce
  • technický doprovod
  • 2x ubytování se snídaní (možnost zařízení ubytování v místních rodinách s plnou penzí)
  • informační materiály
  • 9 hodin výuky s lektorem a veškerými studijními materiály

cena nezahrnuje

  • vstupné do navštívených objektů v závislosti na zvolené variantě zájezdu
  • možnost zprostředkování cestovního pojištění od Union pojišťovny - Pojištění.
přejít na kontakt

informace

Cena je platná při minimálním počtu 45 účastníků. Naše CK spojuje i menší skupiny tak, abychom mohli nabídnout nejnižší cenu, proto nás neváhejte kontaktovat.

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

nahorů