menu
Logo

Paříž - mekka umění

základní cena
4990 Kč
rezervovat

Paříž byla vždy mekkou významných umělců a intelektuálů. Připomínkou je množství muzeí s bohatými sbírkami, které navštívíme a také místa, kde tito velikáni žili a tvořili.

program

Program

1. den

V pozdních večerních hodinách odjedeme od školy.

2. den

Naši prohlídku započneme u největšího muzea na světě Louvru - rozsáhlé sbírky umění od dob starověku až po novověk. Po přestávce na oběd přejedeme do severní čtvrti Montmarrte. Toto místo je spjato s mnoha umělci, kteří se sem v 19. století stěhovali. My se podíváme na hlavní dominanty čtvrti - proslulý Moulin Rouge a baziliku Sacre-coeur. Poté již bude čas na individuální prohlídku a návštěvu muzea Salvátora Dalího či muzea erotického umění.

3. den

Začneme prohlídkou muzea d´Orsay. Expozice mapuje vývoj umění v 19. století. Uvidíme tak nejznámější díla impresionistů a mnoha dalších malířů. Poté přejdeme na proslulý bulvár Champs-Élysées a projdeme se až k vítěznému oblouku. Odpoledne věnujeme návštěvě Eiffelovy věže. Na zájemce čeká Vojenské muzeum v Invalidovně, muzeum afrického a oceánského umění či sbírky moderního umění města Paříže. Náročný den zakončíme příjemnou projížďkou lodí po Seině.

4. den

Poslední den se zaměříme na moderní umění v centru G. Pompidoua. Následuje procházka centrem Paříže okolo chrámu Notre Dame do Latinské čtvrti. Zde se občerstvíme a budeme pokračovat k pařížskému Pantheonu až ke známému hřbitovu v Montparnasse. Před odjezdem domů se zastavíme ještě v La Defénse - obchodní čtvrti s množstvím výškových budov, kterou stojí za to navštívit.

5. den

Příjezd v dopoledních hodinách zpět do ČR

cena zahrnuje

  • doprava bus
  • průvodce
  • technický doprovod
  • 2x ubytování se snídaní v hotelu Premiere Classe (sociální zařízení a WC na každém pokoji)
  • informační materiály

cena nezahrnuje

  • VSTUPNÉ DO NAVŠTÍVENÝCH OBJEKTŮ 20-25 € V ZÁVISLOSTI NA ZVOLENÉ VARIANTĚ ZÁJEZDU
  • možnost zprostředkování Cestovní pojištění
přejít na kontakt

informace

minimální počet účastníků je 45

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

nahorů