menu
Logo

Tajuplná Andalusie

základní cena
11390 Kč
rezervovat

Andalusie je místem kontrastů - pobřežní nížiny, pouště i bílé vrcholky pohoří Sierra Nevada. A to spolu s exotickou maurskou historií tvoří neodolatelný koktejl zvoucí k poznání.

program

Program

1. den

Odjezd v poledních hodinách přes SRN, Francii do Španělska.

2. den

Příjezd do oblasti Barcelony, návštěva katalánské metropole - historické centrum, La Ramblas, Sagrada Família, Park Güell. Ubytování poblíž města.

3. den

Volný den určený k odpočinku a koupání. Následuje noční přejezd do oblasti Andalusie.

4. den

V ranních hodinách přijedeme do Córdoby, ve své době nejdůležitější a nejbohatší maurské město ve Španělsku. Prohlédneme si proslulou Mezquitu, pevnost, židovskou čtvrť i typické květinové ulice. Po odpočinku a občerstvení se přesuneme do blízkosti Sevilly.

5. den

Hned ráno začneme s prohlídkou dnešního centra celého jihu Španělska. Okouzlí nás královský palác Alcázar s mnoha islámskými prvky, 3. největší katedrála na světě se zvonicí Giraldou a hrobem K. Kolumba, Plaza de España, býčí aréna La Maestranza a mnoho dalšího. Odpoledne je možností návštěva přírodního parku Doñana, jedinečného ekosystému solných mokřadů a písečných dun, kde žije spousta zajímavých zvířat, ptáků a rostlin.

6. den

Věnujeme provincii Cádizu. Samotné město je patrně nejstarší v jihozápadní Evropě. My si projdeme historické centrum a pevnost hlídající vjezd do přístavu. Odpoledne se přesuneme přes nejjižnější výběžek pyrenejského poloostrova Tarifu do Gibraltaru. Bývalá britská kolonie dnes nabízí nevšední podívanou, místa odpočinku i možnost k výhodným nákupům. Poté dojezd na ubytování.

7. den

Nás čeká přesun na Costa del Sol - slunečného pobřeží. Po prohlídce Málagy, jejího centra a maurské pevnosti Alcazaba, využijeme místní pláže ke koupání.

8. den

Po snídani dojedeme do poslední zastávky v Andalusii - Granady. Hlavním lákadlem je komplex paláců a pevností Alhambra spolu s letním sídlem Generalife, které v zapadajícím slunci tvoří spolu jedno z nejznámějších panoramat světa. K tomu přidáme prohlídku čtvrti Albayzín, kde se zrodilo flamenco a také katedrálu s hrobkou Isabely Kastilské a Ferdinanda Aragonského. Následuje noční přejezd zpět do Katalánska.

9. den

Prohlídka Figueres, rodiště Salvátora Dalího, dále historické město Girona. Zbytek dne si odpočineme na místních plážích a poté se naposledy ubytujeme.

10. den

Odjezd zpět do ČR, transfer přes Francii a SRN.

11. den

Návrat v ranních hodinách ke škole.

Alternativy: na zpáteční cestě lze navštívit Valencii (pěší prohlídka historického centra - brána Torres de Serranos, budova Parlamentu, katedrála, radnice, tržnice, Muzeum býčích zápasů s býčí arénou, Muzeum vědy prince Filipa, největší mořský park v Evropě L’oceanografic s 45 000 exempláři více jak 500 živočišných druhů).

cena zahrnuje

  • doprava bus
  • průvodce
  • technický doprovod
  • 6x ubytování se snídaní
  • informační materiály

cena nezahrnuje

  • vstupné do navštívených objektů 40-50 € v závislosti na zvolené variantě zájezdu
  • možnost zprostředkování Cestovní pojištění
přejít na kontakt

informace

minimální počet účastníků je 45

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

nahorů