menu
Logo

Věčný Řím, Neapol a Vesuv

Řím
základní cena
5990 Kč
rezervovat

Zájezd do symbolů Itálie - starověkého Říma a malebné Neapole nad kterou se týčí v dálce hrozící Vesuv.

program

Program

1. den

Odjezd ve večerních hodinách od školy.

2. den

Prohlídku začneme v papežském státě Vatikán. Zdejší muzea nám nabídnou množství uměleckých skvostů včetně Sixtinské kaple od Michelangela. Na náměstí sv. Petra zavítáme do baziliky a kolem Andělského hradu budeme pokračovat přes Španělské schody k Fontáně De Trevi. Jen kousek dál nás čeká antický chrám Pantheon. Po překročení Tibery vystoupáme k poslední zastávce - pomníku G. Garibaldiho, kde se nám otevře pohled na Řím v zapadajícím slunci.

3. den

Po snídani se podíváme k vrcholu sopky Vesuv a podnikneme výstup ke kráteru do výše 1 270 m n. m. Pak pojedeme objevovat antické město Pompeje zničené r. 79 výbuchem sopky Vesuv. Dnešní expozice nabízí pohled do tehdejšího života římské civilizace. V podvečer procházka po centru historické Neapole, kde se nachází množství architektonických skvostů. Návrat na ubytování.

4. den

Další den věnujeme antické historii. Od největšího starověkého závodiště Circa Maxima se dostaneme k symbolu Říma ke Koloseu - arény gladiátorů. Po prohlídce přejdeme do centra antického Říma - Fora Romana s množstvím zbytků bazilik, chrámů a vítězných oblouků dokazující zašlou slávu Říma. Po přestávce na občerstvení navštívíme monumentální pomník Viktora Emanuela II. - sjednotitele Itálie. Zbytek dne věnujeme nákupu suvenýrů.

5. den

V ranních hodinách příjezd ke škole.

Do programu lze zahrnout 1-denní výlet trajektem na ostrov Capri.

cena zahrnuje

  • doprava bus
  • průvodce
  • technický doprovod
  • 2x ubytování se snídaní

cena nezahrnuje

  • vstupné do navštívených objektů 30-40 € v závislosti na zvolené variantě zájezdu
  • možnost zprostředkování cestovního pojištění - Pojištění
přejít na kontakt

informace

minimální počet účastníků je 45

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

nahorů