Císařská Vídeň

V rytmu valčíku

Navštívíme klenot měst – Vídeň. V obou dnech nás čeká nahlédnutí do dob rakouské monarchie. Současně se však neopomeneme zastavit u lákadel dnešní doby.

CÍSAŘSKÁ VÍDEŇ

 • Prohlídku Vídně zahájíme na náměstí Marie Terezie. Projdeme nádvořími Hofburgu, kde přes 600 let sídlila habsburská dynastie. Luxusními vídeňskými ulicemi se dostaneme až na Štěpánské náměstí s gotickým chrámem sv. Štěpána a obchodním domem Haas Haus. Nevynecháme ani podzemní hrobku Habsburků a pohled na slavný Sachrův dort. Pozornost si zaslouží také Ringstrasse, kde uvidíme radnici, parlament či Burgtheater. Svůj pobyt ve Vídni zakončíme návštěvou obchodní pasáže na Mariahilfer- Strasse. Dle přání návštěva některého z muzeí: Albertinum - obrazárna, Umělecko-historické muzeum či Přírodopisné historické muzeum.


 • Čeká nás návštěva areálu zámku Schönbrunn. Uvidíme nejen zámecký park s Neptunovou kašnou a Gloriettem, ale prohlédneme si i zámecké interiéry (alternativou je prohlídka jedinečné zoologické zahrady s množstvím ohrožených druhů nebo Wagenburgu - zimní jezdecké školy). Kolem Hundertwasserova domu se dostaneme do Prateru, zábavního a přírodního parku. Ve volném čase vyzkoušíte atrakce včetně Obřího kola - Riesenrad, jedné z dominant Vídně. Dle přání zastávka na Dunajském ostrově a prohlídka Dunajského parku s vyhlídkovou věží Donauturm (252 m), z níž je krásný panoramatický výhled na město a Vídeňský les, v sousedství se nachází sídlo OSN.


Mapa atrakcí

Pro bližší informace o daném místě klikněte na ikonu .


Zajímavosti oblasti

Pro zvukovou kulisu klikněte na a zapněte okolní zvuk.

790

Císařská Vídeň - 1-denní

Navštívíme klenot měst - Vídeň, kde nás čeká nahlédnutí do dob rakouské monarchie a současně objevte vzrušující historické dobrodružství .

Program
 • Odjezd z ČR - Vídeň - procházka Hofburg - Kaisergruft - Stephansdom - atrakce Time Travel - Burgtheater - Rathaus - Parlament - přejezd k Hundertwasserhaus - Prater - dle času zastávka u zámku Schonbrunn - odjezd do ČR.
790

Adventní Vídeň

Navštivte Vídeň a užijte si atmosféru jednoho z nejstarších a nejkrásnějších vánočních trhů v Evropě! Přivítá vás tu vůně pečených kaštanů, horkého punče, svařeného vína a pražených mandlí.

Program
 • Odjezd z ČR - Vídeň - procházka Hofburg - Kaisergruft - Stephansdom - vánoční trh - Burgtheater - Parlament - Rathaus - vánoční trhy - Prater - dle času zastávka na vánoční trh u zámku Schonbrunn - odjezd do ČR.
790

Německy ve Vídni

Pojeďte za výukou němčiny do hlavního města Rakouska - Vídně a nahlédněte do dob rakouské monarchie. Současně se však neopomeneme zastavit u lákadel dnešní doby.

Program
 • Odjezd z ČR - Vídeň - Hofburg - prohlídka císařských apartmánů, Sisi Museum a Silberkammer - návštěva Kaisergruft - Stephansdom - Burgtheater - Rathaus - Parlament - přejezd na ubytování.


 • Výuka němčiny (3 hod.) - zámek Belvedere - Hundertwasserhaus - Prater.


 • Výuka němčiny (3 hod.) - prohlídka zámku Schonbrunn - bludiště Irrgarten (alternativně zoo, muzeum kočárů Wagenburg) - atrakce Apfelstrudelshow.


 • Výuka němčiny (3 hod.) - prohlídka Naturhistorisches Museum - atrakce Time Travel - Donauinsel s vyhlídkou Donauturm - odjezd do ČR.
790

Za technikou do Vídně

Vydejte se za technickými zajímavostmi do Vídně a objevte vzrušující historické dobrodružství v centru města.

Program
 • Odjezd z ČR - Vídeň - návštěva Technisches Museum Wien - procházka Hofburg - Kaisergruft - Stephansdom - atrakce Time Travel - Burgtheater - Rathaus - Parlament - odjezd do ČR.
790

Za uměním do Vídně

Vydejte se za uměleckými skvosty minulosti do hlavního města Rakouska.

Program
 • Odjezd z ČR - Vídeň - MuseumsQuartier - návštěva Kunsthistorisches Museum - Hofburg - Schatzkammer - Albertina Museum - Stephansplatz - Hundertwasserhaus - odjezd do ČR.
1990

Metropole Rakouska vlakem

Pojeďte navštívit metropoli Rakouska pohodlně vlakem a nahlédněte do dob rakouské monarchie. Současně se však neopomeneme zastavit u lákadel dnešní doby.

Program
 • Odjezd z ČR - Vídeň - procházka Hofburg - Kaisergruft - Stephansdom - atrakce Time Travel - Burgtheater - Rathaus - Parlament - přejezd na ubytování.


 • Prohlídka zámku Schonbrunn a jeho okolí - Hundertwasserhaus - Prater - dle času zastávka na Donauinsel a vyhlídka z Donauturm - odjezd do ČR.
2190

Vídeň a archeopark Carnuntum

Navštívíme klenot měst - Vídeň, kde nás čeká nahlédnutí do dob rakouské monarchie a současně se ponoříme do římské historie v bývalém městě Carnuntum.

Program
 • Odjezd z ČR - Vídeň - procházka Hofburg - Kaisergruft - Stephansdom - atrakce Time Travel - Burgtheater - Rathaus - Parlament - přejezd k Hundertwasserhaus - Prater - přejezd na ubytování.


 • Prohlídka zámku Schonbrunn a jeho okolí - archeopark Carnuntum - odjezd do ČR.
2290

Údolím Wachau a Vídeň

Pojeďte na projížďku lodí jedním z nejkrásnějších evropských říčních údolí Wachau a současně navštívíme klenot měst - Vídeň, kde nás čeká nahlédnutí do dob rakouské monarchie.

Program
 • Odjezd z ČR - klášter Melk - lodí údolím Wachau do Křemže - přejezd na ubytování.


 • Vídeň - procházka Hofburg - Kaisergruft - Stephansdom - atrakce Time Travel - Burgtheater - Rathaus - Parlament - přejezd k Hundertwasserhaus - Prater - odjezd do ČR.
3490

Perly Dunaje - Bratislava, Budapešť a Vídeň

Navštivte s námi tři perly na Dunaji - jedinečná města Vídeň, Budapešť a Bratislavu a užijte si jejich atmosféru.

Program
 • Odjezd z ČR - Bratislava - hrad - Most SNP s věží „UFO“ - staré město s radnicí a katedrálou sv. Martina - přejezd na ubytování.


 • Budapešť - část Budín s kostelem sv. Matyáše, Rybářskou baštou a hradem - část Pešť s bazilikou sv. Štěpána a budovou parlamentu - vrch Gellért.


 • Vídeň - Hofburg - Kaisergruft - Stephansdom - atrakce Time Travel - Burgtheater - Rathaus - Parlament - dle času zastávka u zámku Schonbrunn - odjezd do ČR.
Martina Raková; ZŠ U Stadionu, Chrudim

"Všechno bylo super. Musím pochválit všechny a všechno - organizaci, řidiče, paní průvodkyni, Vaši cestovní kancelář. Nejraději bych s Vámi ve stejném složení jela hned opět někam."

Helpdesk

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat.

Zaslat dotaz

FAQ

Časté dotazy zákazníků s podrobným návodem.

Pokračovat...