Krakow a Osvětim

Hrůzy 2. světové války

Země severních sousedů - Polsko, to je velká země s hrdými lidmi a pohnutou historií. My navštívíme koncentrační tábor v Osvětimi, solný důl ve Wieliczce a jedno z nejkrásnějších evropských měst - Krakow.

KRAKOW

  • V ranních hodinách nás autobus vyloží na místech, které zná celý svět jako místa hrůzy a lidské zvrhlosti. Koncentrační tábory Osvětim - Březinka, kde bylo podle odhadů zmařeno 1.2 až 1.6 milionu lidských životů. Pro poučení budoucím generacím vzniklo zdejší muzeum, které připomíná neblahou historii. Poté se přesuneme do Wieliczky. Historie zdejších solných dolů (300 km chodeb v hloubce až 270 m) sahá do 12.stol a v jejich vytěžených prostorách vznikly jedinečné prostory – umělé jeskyně, kde najdeme kapli, solná jezera a sochařskou výzdobu ze soli. Jeden z nejatraktivnějších dolů na světě byl zapsán do seznamu UNESCO.


  • Po snídani se přesuneme do metropole Malopolského vojvodství - Krakowa. Město na seznamu UNESCO se pyšní statutem královského města a bývalo i hlavním městem Polska. Hrad na Wawelském návrší společně s katedrálou na levém břehu řeky Visly tvoří známé panorama Krakova. Po návštěvě sídla polských králů se vydáme po „Královské cestě" do starého města. Historickým centrem města je Rynek s budovou tržnice "Sukiennicí".


Mapa atrakcí

Pro bližší informace o daném místě klikněte na ikonu .


Zajímavosti oblasti

Pro zvukovou kulisu klikněte na a zapněte okolní zvuk.

990

Osvětim - jednodenní

Země severních sousedů - Polsko, to je velká země s hrdými lidmi a pohnutou historií. My navštívíme památník koncentračního tábora v Osvětimi.

Program
  • Odjezd z ČR - Osvětim - návštěva památníku koncentračního tábora Auschwitz-Birkenau - odjezd do ČR.
Mgr. Yvona Řehořková; Gymnázium Mnichovo Hradiště

"Chtěla bych tímto poděkovat vaší cestovní kanceláři za zájezd Krakovsko. Navzdory nepřízni počasí se zájezd díky výborné paní průvodkyni a řidičům vydařil a všichni účastníci byli spokojeni. Děkuji za spolupráci."

Helpdesk

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat.

Zaslat dotaz

FAQ

Časté dotazy zákazníků s podrobným návodem.

Pokračovat...