Madrid


MADRID

  • Odjezd v dopoledních hodinách, transfer přes SRN a Francii do Katalánska.


  • Příjezd do Barcelony - prohlídka Gotické čtvrti, na jejímž návrší Římané založili kolonii Barcino, s královským palácem a katedrálou sv. Eulálie. Rušný život poznáme na hlavní třídě La Ramblas dlouhé 2 km s množstvím umělců, stánků, kaváren, obchodů a hotelů. 60m vysoká socha Kryštofa Kolumba se tyčí nad přístavem a vzdává hold tomuto objeviteli, u ní se rozhodneme pro návštěvu Musea Marítim nebo Aquaria. Individuální volno a dojezd na ubytování.


  • Budeme se věnovat umění v Barceloně, především architektuře A.Gaudího - shlédneme dosud nedokončený slavný kostel Sagrada Família, v jehož kryptě je Gaudí pohřben, Casa Milas - dům, který se naprosto odchýlil od uznávaných architektonických zásad své doby, a blízká Passeig de Gracia se secesními domy Gaudího a dalších architektů. Odpoledne nás čekají první lekce španělštiny v jazykové škole, ostatní se podívají ke slavnému stadionu FC Barcelona Camp Nou. V podvečer individuální volno na večeři a dojezd na ubytování.


  • Dopoledne navštívíme Museo Picasso v centru Barcelony s kolekcí raných Picassových děl. Poté vyjedeme lanovkou na vrch Montjuic, odkud se z hradeb zámku (nyní vojenské muzeum) otevře překrásný pohled na panorama města. Přes Olympijský stadion zbudovaný pro letní OH v r. 1992 přejdeme k obrovské Magické fontáně a na Španělské náměstí. Studenti španělštiny se přesunou k odpolední výuce, ostatní se podívají do Fundació Joan Miró, kde se nacházejí nejlepšími díla tohoto katalánského malíře a sochaře. Individuální volno na večeři a odjezd na ubytování.


  • Výlet do města Figueres, kde jeho slavný rodák malíř Salvador Dalí založil surrealistické Teatro-Museo Dalí. Po prohlídce přejezd do Girony - návštěva středověkého Starého města, katedrály s nejširší lodí na světě, nejzachovalejší židovské čtvrti v západní Evropě či Arabských lázní, procházka po městských hradbách s nádherným výhledem na celé město. Přejezd na pobřeží Costa Brava, možnost koupání.


  • Poslední den zakončíme znovu v Barceloně. Nejdříve se podíváme do pohádkového Parku Güell, který projektoval Gaudí. Necháme si dostatečný čas na prohlídku a načerpání jedinečné atmosféry. Po obědě se studenti španělštiny odeberou na svou poslední lekci do jazykové školy, ostatní budou mít možnost strávit odpoledne s průvodcem a podívat se na další zajímavá místa nebo ho strávit individuálně koupáním, procházkou městem či nákupy. Odjezd zpět do ČR večer.


Mapa atrakcí

Pro bližší informace o daném místě klikněte na ikonu .


Zajímavosti oblasti

Pro zvukovou kulisu klikněte na a zapněte okolní zvuk.

Helpdesk

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat.

Zaslat dotaz

FAQ

Časté dotazy zákazníků s podrobným návodem.

Pokračovat...