Irsko - poznávání zeleného ostrova

Poznávání věčně zeleného ostrova.

Výjimečný poznávací zájezd, během kterého uvidíte zajímavosti hlavního města Irska Dublinu a vychutnáte si irskou přírodu. Budete obdivovat ledovcová jezera i jedinečné Mohérské útesy, v národním parku Connemara se pokocháte pohledem na drsný kraj zálivů, hor, jezer a rašelinišť.

IRSKO - ZELENÝ OSTROV

  • Odjezd od školy ve večerních hodinách přes Německo do francouzské Normandie.


  • Přeprava nočním luxusním trajektem z přístavu Cherbourg do irského Rosslare (plavba trvá cca 16hodin).


  • Z přístavu Rosslare odjezd na západ Irska. První zastávkou bude Rock of Cashel - vápencová skála s pozoruhodnou impozantní zříceninou hradu z 12. stol., bývalého sídla keltských králů, který vévodí stejnojmennému městečku. Poté přejezd ke Cahir Castle - typický irský hrad ze 13. století. Na závěr dne zastávka v kouzelné vesničce Adare s domky s doškovými střechami. Ubytování.


  • Celodenní okružní cesta po jedné z nejmalebnějších oblastí Irska - Ring of Kerry (vřesoviště, rašeliniště) na poloostrově Iveragh s panoramatickými zastávkami. Krátká vycházka v NP Killarney po zahradách panství Mucross house. Návrat na ubytování.


  • Celodenní okružní jízda po poloostrově Dingle se zastávkou ve stejnojmenném rybářském městečku. Při projížďce podél rozeklaného pobřeží lze obdivovat nádherné výhledy na Atlantický oceán. Prohlídka Gallarus oratoře - nejstaršího irského kostelíka a jedné z nejpůsobivějších raně křesťanských památek. Návrat na ubytování.


  • Ráno trajektem přes řeku Shannon a putování krásnými přírodními scenériemi hrabství Clare nás povede k fascinujícím Mohérským útesům (Cliffs of Moher), jenž dosahují výšky 200 m a táhnou se v délce 8 km. Dále zamíříme do drsné, ale nesmírně zajímavé vápencové oblasti The Burren \ Skalnatá země\". Jízda podél pobřeží a zastávka u vápencové jeskyně Ailwee Cave s ochutnávkou irských sýrů. Ubytování.


  • Procházka centrem univerzitního města a centrem irského západu Galway s moderní katedrálou. Nebude chybět náměstí Eyre Square, Latinská čtvrť, Church of St.Nicholas ani hospůdky lemující uličky u starých doků. Průjezd národním parkem Connemara, kde se budeme kochat pohledem na drsný kraj zálivů, hor, jezer a rašelinišť. Za příznivého počasí je možná krátká procházka, při níž uvidíme slavné connemarské poníky. Návštěva panství Kylemore Abbey s upravenou zahradou a jezerem. Ubytování.


  • Prohlídka nejznámějších míst hlavního města Irska Dublinu - první irská univerzita Trinity College, hrad, katedrála sv. Patrika, sbírky Národního muzea,Temple Bar plný irských hospůdek, rušná O´Connell Street, příp. návštěva některého z muzeí. Dojezd na ubytování.


  • Odjezd do Rosslare a odtud trajektem do Pembroke (nebo trajekt Dublin – Holyhead), noční přejezd Anglií.


  • Dle výběru - celodenní prohlídka Londýna nebo Brightonu, noční přeprava do Calais. Příjezd do ČR ke škole v odpoledních hodinách 11. den.


Mapa atrakcí

Pro bližší informace o daném místě klikněte na ikonu .


Zajímavosti oblasti

Pro zvukovou kulisu klikněte na a zapněte okolní zvuk.

Helpdesk

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat.

Zaslat dotaz

FAQ

Časté dotazy zákazníků s podrobným návodem.

Pokračovat...