Malebná jižní Anglie

Tajuplný kraj útesů a katedrál...

Vydejme se malebnou oblastí jižního pobřeží Anglie s rybářskými letovisky, vysokými útesy a rušnými přístavy.Vydejme se malebnou oblastí jižního pobřeží Anglie s rybářskými letovisky, vysokými útesy a rušnými přístavy.

malebná JIŽNÍ ANGLIE

 • Odjezd od školy v odpoledních hodinách, tranzit Německem a Belgií do francouzského Calais.


 • Naše putování začneme v největším přímořském letovisku ve Velké Británii - Brightonu. Po náročné cestě nás vzpruží čerstvý mořský vzduch na místní pobřežní promenádě a známém molu Brighton Pier. Poté nás čeká exoticky vyhlížející Royal Pavilion - letní královská rezidence s extravagantními interiéry s množstvím čínských a indických doplňků a ozdob. Odpoledne se zájemci mohou seznámit s mořskou faunou i florou v místním podmořském akvariu. Tato velmi oblíbená atrakce všech návštěvníků města skýtá množství interaktivních expozic, pravidelné show s ukázkou života a schopností mořských živočichů. Koho nezaujme poučení o podmořském životě, může shlédnout celé pobřeží z nejvyšší observatoře na světě, která je unikátní nejen svou podobou, ale způsobem, jak své návštěvníky nechá vystoupat na svůj vrchol. A pro pohodlnější cestovatele je zde možnost relaxace ve spoustě restaurací, kaváren a obchodů, v letovisku je i známý Primark.


 • Odpočinutí po relaxaci v Brightonu se vydáme na východ Anglie do hrabství Kent a vybereme si největší místní lákadlo - Leeds Castle. Původně gotická tvrz, která se během staletí proměnila v jedinečného zástupce anglické architektury. Mimo zajímavých interiérů nás čeká i rozlehlé zahradní bludiště. Poté se vrátíme zpět k dalšímu objevování jižního pobřeží Anglie. Hastings je město, které se nachází na pobřeží jižní Anglie. Město je známé především významnou bitvou o Anglii v roce 1066 mezi anglosaským králem Edwardem a Vilémem Dobyvatelem, vévodou Normanským. Připomenout si tuto dávnou historii budeme moci na Hasting Castle nebo můžeme zažít pašerácké dobrodružství v místních jeskyních, které přibližují život pašeráků v 17. a 18. století. Poslední zastávkou dne bude malebné přímořské letovisko Eastbourne plné viktoriánských hotelů, s pobřežním molem z 19. století či s pevností z napoleonských válek. Kousek za městečkem se nachází proslulé pobřežní křídové skály Beachy Head a Seven sisters. Krátkou procházkou se pokocháme těmito přírodními skvosty a budeme obdivovat jejich majestátnost, která fascinuje návštěvníky již mnoho let.


 • Další den v Anglii nás čeká přístav Portsmouth. Dnes stále významný námořní přístav slouží i jako místo odpočinku mnoha slavných lodí. Toho využijeme k bližšímu seznámení s životem na moři a také se slavnými okamžiky britské námořní historie. Podíváme se na buď slavnou vlajkovou loď Victory admirála Nelsona, na které velel během bitvy u Trafalgaru roku 1805, či zvolíme o poznání novější párou poháněnou fregatu Warrior. Poté se přesuneme do muzea historie Královského námořnictva mapující 350 let historie britské nadvlády na světových mořích a oceánech. Action stations v Portsmouth Historic Dockyard jsou interaktivní high-tech atrakce, které se nachází v lodi Boathouse 6. Samotná loďka byla postavena v letech 1845 až 1848 a představuje jedinečnou řadu fyzických výzev, simulátorů a technologických experimentů. Zažijete tady spoustu dobrodružství a zábavy. Na závěr poplujeme okružní jízdu, abychom zhlédli minulost i současnost tohoto přístavu. Architektonickou dominantou místního přístavu je Spinnaker Tower, 170 m vysoká vyhlídková věž. Zájemci se pokochají pohledem na přístav z výšky.


 • Poslední den v Anglii strávíme povinnou zastávkou návštěvníků Velké Británie - v Londýně. Okružní procházkou postupně poznáme největší dominanty města - Houses of Parliament, Westminster Abbey, Downing Street, Buckingham Palace a Trafalgar Square. Dle zájmu se rozejdeme k individuálnímu poznání Covent Garden a Soho a poté opět dle zájmu je možná projížďka na London Eye. Alternativně se zaměříme na východní část centra britské metropole. Od St. Pauls Cathedral, londýnskou City, Tate Gallery, Tower Bridge až k Tower of London. Ten si prohlédneme i zevnitř včetně korunovačních klenotů a poté zamíříme lodí do čtvrti Greenwich. SLavný park, který protíná nultý poledník se pyšní i Královskou observatoří. My si tady odpočineme před cestou, případně nakoupíme poslední suvenýry v množství obchodů a na tržišti. Cestu domů plni zážitků započneme plavbou trajektem z Doveru do Calais a následně nejrychlejší cestou přes Francii a Německo do ČR.


 • Návrat do ČR ke škole.


Mapa atrakcí

Pro bližší informace o daném místě klikněte na ikonu .


Zajímavosti oblasti

Pro zvukovou kulisu klikněte na a zapněte okolní zvuk.

8490

Výuka angličtiny v Brightonu

Pojeďte si procvičit angličtinu do přímořského letoviska Brightonu a poznat krásy jeho okolí.

Program
 • Odjezd od školy v odpoledních hodinách, tranzit Německem a Belgií do francouzského Calais.


 • Dopoledne výuka (3 hod.) - Eastbourne - procházka po slavných křídových útesech Beachy Head - Hastings, možná prohlídka pašeráckých jeskyní a Battle of Hastings.


 • Dopoledne výuka (3 hod.) - Portsmouth - loď admirála Nelsona HMS Victory, muzeum Royal Naval Museum, vyhlídková věž Spinnaker Tower.


 • Dopoledne výuka (3 hod.) - skanzen Weald and Downland Living Museum - Brighton.


 • Centrum Londýna - pěší prohlídka - St. Paul´s Cathedral, Millenium Bridge, divadlo The Globe, galerie moderního umění Tate Modern, historická loď F.Drakea, válečný křižník HMS Belfast, moderní budova radnice, most Tower Bridge, doky sv. Kateřiny, Tower - prohlídka - vláčkem DLR nebo lodí po Temži k nejstaršímu parku Londýna Greenwich - procházka - plachetnice Cutty Shark, největší muzeum námořnictví ve Velké Británii - National Maritime Museum (možná prohlídka), královská observatoř - Royal Observatory s nultým poledníkem - ve večerních hodinách odjezd z Londýna, noční přeprava do Calais.


 • Návrat do ČR ke škole.
Helpdesk

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat.

Zaslat dotaz

FAQ

Časté dotazy zákazníků s podrobným návodem.

Pokračovat...