Divoké a nespoutané Skotsko

Nespoutaná zem

Země na severu britských ostrovů - déšť, mlha, kostkované sukně, zrzavé vlasy, zelené kopce, lochnesská příšera, ale i zajímavá města se svojí historií - to vše je Skotsko.

skotsko

  • Odjezd z ČR v pozdních večerních hodinách.


  • Příjezd do nizozemské metropole Amsterodamu, procházka městem - náměstí Dam, Rembrandtův dům, Mincovní náměstí, květinový trh. Následuje noční přejezd trajektem do Newcastlu. trajektem.


  • Po připlutí do přístavu se vydáme ke skotským hranicím, kde se zastavíme v městečku Jedburgh. Zde si prohlédneme zbytky místního opatství a poté nás již čeká zastávka u \Falkirk Wheel\"


  • Po snídani se pokocháme pohledem na nejvyšší horu VB - Ben Nevis. Následně se přesuneme do skotských Highlands, k jezeru Loch Ness - možná prohlídka hradu Urquhart a zastávka ve Fort Augustus, kde se nachází soustava zdymadel tzv. Neptunovy schody. Na zpáteční cestě neopomeneme na jedno z nejkrásnějších skotských údolí Glen Coe a dle časových možností zastávka v největším městě Skotska - Glasgow. Dojezd na ubytování v rodinách v Edinburghu.


  • Čeká nás návštěva univerzitního městečka St. Andrews, kde jsou pozůstatky velkolepé katedrály z 12. století a nejstarší golfové hřiště na světě. Poté budeme pokračovat ke Stirlingu, v minulosti hlavnímu městu Skotska a bráně do Highlands. Toto město, bylo strategickým v bojích o skotskou nezávislost, o čemž svědčí místní hrad, který si prohlédneme a zastavíme se i u pomníku Williama Wallace. Návrat do rodin.


  • Poslední den ve Skotsku strávíme v královském Edinburghu - uvidíme, královský hrad, Palace Holyroodhouse, projdeme se po královské míli. Ve zbytku času bude možnost shlédnout expozici \The Scotch Whisky Experience\" či se věnovat nákupům v této metropoli. Návrat do rodin."


  • Vydáme se na zpáteční cestu do Anglie. Zastavíme se u proslulého Hadriánova valu, bývalé severní hranice Římské říše nebo u Rosslyn Chapel, v jejíchž interiérech se natáčel film Šifra mistra Leonarda a údajně je zde uchován Svatý grál. Poté zamíříme zpět do Newcastlu, kde se nalodíme na trajekt.


  • Připlutí do přístavu Amsterdam a následně cesta autobusem zpět do ČR, příjezd v pozdních večerních hodinách.


Mapa atrakcí

Pro bližší informace o daném místě klikněte na ikonu .


Zajímavosti oblasti

Pro zvukovou kulisu klikněte na a zapněte okolní zvuk.

Helpdesk

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat.

Zaslat dotaz

FAQ

Časté dotazy zákazníků s podrobným návodem.

Pokračovat...