ČASTÉ DOTAZY

   Organizace

Ceny zájezdů koncipujeme na skupiny 45 studentů a 3 pedagogů. V případě nižšího počtu účastníků organizujeme doplnění vhodnou skupinkou z jiné školy.
Každou skupinu řešíme individuálně s ohledem na její potřeby.
Ano, ale 2-lůžkové pokoje jsou za příplatek.
Ano, v případě individuálního programu a jiné vzdálenosti než je standardní na webu.
Ceny jsou platné pro odjezd z Prahy. Nicméně rádi pro Vás připravíme individuální kalkulaci ceny zájezdu.
Na webu je obecná cena pro 45 platících, individuální kalkulaci připravíme. V ceně je doprava, ubytování a průvodce, vstupy a cestovní pojištění se uvádí zvlášť.
Ano, dle rozhodnutí pedagogů, kteří za ně mají zodpovědnost. Vždy je doporučeno chodit ve skupinkách, nejméně po dvou.
Cena zájezdu zahrnuje dopravu autobusem, ubytování se snídaní, služby průvodce a infomateriály. Nezahrnuje ceny vstupů a cestovní pojištění.
Většina vstupů se platí na místě, takže peníze se vyberou po cestě. V Anglii se zařizují, pokud to jde, vstupy dopředu - cena tak vyjde podstatně levněji.
Cizinci by si měli zajít na odbor pro migrační politiku, kde dostanou informace a formulář k vyplnění.
Děti mají mít pas nebo OP s půlroční platností ještě po zájezdu. Ano, jen s OP mohou cestovat do států EU a Schengenského prostoru.
Ano, ve výjimečných případech a po domluvě s vytvořením individuální kalkulace.
K výjezdu je potřebný pas nebo OP, do Velké Británie zatím totéž.
Cizinci si dojdou na odbor pro migrační politiku, kde dostanou potřebné informace a formuláře.
Cestovní pojištění se dá zajistit u naší CK v ceně 37 Kč os. / den i se stornem ze zdravotních důvodů.
Cestovní pojištění sjednané u naší CK zahrnuje pojištění léčebných výloh, asistenční pojištění, úrazové pojištění, připojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby, připojištění zavazadel a pojištění na storno ze zdravotních důvodů. Podrobnější informace najdete na www.jhtravel.cz.
Storno se vyřizuje nahlášením na pojišťovnu po odjetí zájezdu do 30 dnů od jeho konání. Bližší informace podá odpovědný pracovník CK.
Jakmile je znám skutečný počet účastníků, zasílá se smlouva se splatnostmi.
Ano, po dohodě s CK dostanete kontakt na odpovědného pracovníka, který Vám podá další informace.

   Program

Ano, do Velké Británie, Německa, Francie a Španělska. Výuka probíhá v certifikovaných jazykových školách v dopoledních 3-hod. blocích, kde dostanou děti osvědčení. Odpoledne následují prohlídky měst s průvodcem dle domluveného programu.
Účastníci jsou rozděleni do 2 skupin, prohlídka probíhá v Aj nebo Nj s tlumočníkem. Zajišťujeme prohlídky německých automobilek BMW, VW, AUDI, ve V. Británii Jaguár, v Itálii Lamborghini a Ducati.
Ano, změny mohou být domluveny před odjezdem s pedagogy. Na místě také mezi pedagogy a průvodcem dle aktuální situace.
Ne, po dohodě na přání program upravíme.

   Ubytování

V Londýně ponejvíce ubytováváme v hostitelských rodinách ve východní části v Bexleyheath, v ostatních městech je to v okrajových částech.
Všechny rodiny jsou prověřené partnerskou agenturou a kontrolované kontrolním úřadem, podle kterého musí dodržovat striktní pravidla.
V rodině není ubytované žádné dítě samo, bývají po 2-4. Ubytování je jednoduché - postele(palandy), stolek, skříň, koupelna a WC je společná s rodinou.
Ano, vždy se uvádí do family listu alergie (i na jídlo), vegetariánská či bezlepková strava a dá se domluvit rodina, která takovou stravu připraví.
Povlečení mít s sebou nemusí, ale ručník a toaletní potřeby musí mít vlastní.
Pobyt v rodině začíná v den příjezdu večer na meeting point, kde si děti rodiny převezmou. Další dny je ráno vždy přiváží na meeting point do 8 hod a večer si je zde vyzvedávají v předem domluvený čas.
Děti nesmí večer opouštět dům-rodina za ně nese odpovědnost. Dále nesmí kouřit, pít alkohol a používat OPL(omamné a psychotropní látky).Chovat se ukázněně a ohleduplně, nepoškozovat majetek rodiny a nezapomínat své věci(hlavně mobily, tablety, peníze).
Ano, milou pozorností je přivezení malého dárku typického pro město či oblast, kde dítě žije, neboť jede na návštěvu. Určitě nic drahého a ne alkohol.
Německo – mládežnická ubytovna nebo hostel se snídaní ve vícelůžk. pokojích = taktéž v ostatních zemích, možno 2-lůžk. pokoje a večeře za příplatek Anglie – hostitelské rodiny (2-4 žáci, studenti) s plnou penzí, oběd formou balíčku, možno zařídit hostel se snídaní a večeře za příplatek
Standardně je u zájezdu uvedeno ubytování se snídaní, večeře zajišťujeme po domluvě buď v místě ubytování nebo v restauracích v nejbližším okolí.

   Doprava

Tato cesta trvá dle dopravní situace zhruba 11-12 hod.
Přestávky po cestě se dělají zhruba každé 3-4 hod vždy na čerpacích stanicích, kde se většinou platí za WC. Proto se doporučuje mít s sebou drobnější eura.
WC v busu se používá jen v nejnutnějších případech. Za jízdy mají děti sedět a být připásány.
Cesta trajektem do Anglie trvá orientačně 1,5 hod..
Ano, autobus převáží účastníky zájezdu během dne podle domluveného programu.
Ano, za české peníze si děti mohou koupit teplé i studené nápoje.
Spolupracujeme s vyzkoušenými dopravci, kteří splňují podmínky pro přepravu osob v ČR a v cizině dle zákona o dopravě.
Ano, ale je ho možné využít jen v nejnutnějších případech. Za jízdy je pohyb po autobusu zakázán, děti mají být připásány.
Ano, za české peníze si mohou děti koupit teplé a studené nealko nápoje.