menu
Logo

Itálie – automobilový průmysl

Itálie
základní cena
5490 Kč
rezervovat

Poznejte automobilový průmysl Itálie – závodní okruh v Monze, výrobní závody a musea automobilů Ferrari, Maserati, Lamborghini či motorek Ducati. To vše nás čeká včetně návštěvy Muzea a univerzity zmrzliny Caprigiani v Boloni.

program

Program

1. den

Odjezd ve večerních hodinách od školy.

2. den

Ráno začneme s prohlídkou 2. největšího italského města Milána. Nejdříve si krátce prohlédneme historické centrum města – katedrála Narození Panny Marie, divadlo La Scala, galerie Viktora Emanuela II. Poté přejedeme k San Siru, domácího stadionu milánských velkoklubů AC Milána a Inter Milán, kde můžeme shlédnout zajímavou expozici o historii obou klubů. Následuje krátká zastávka u závodního okruhu F1 - Autodromo Nationale Monza. Dojezd na ubytování v Blízkosti Modeny.

3. den

Budeme se věnovat poznávání značky Ferrari. V městečku Maranello se podíváme do expozice, která se zaměřuje na současnost a budoucnost těchto automobilů. Dle zájmu lze autobusem a místním průvodcem navštívit místní výrobní závody a zkušební okruh. Poté se přesuneme do Modeny, kde se nachází futuristická stavba muzea Enza Ferarriho, kterou postavil Jan Kaplický. V něm poznáme příběh zakladatele této fenomenální značky a její historii. Ve zbytku času se projdeme historickým centrem Modeny, která je na seznamu UNESCO nebo lze navštívit soukromou sbírku vozů Maserati – „The Umberto Panini Collection“. Dojezd zpět na ubytování.

4. den

Poslední den v Itálii se přesuneme do výrobního závodu Lamborghini jen kousek od Modeny. Čeká nás zajímavé muzeum této luxusní značky, kde si každý obdivovatel sportovních vozů přijde na své - pro zájemce je možná i prohlídka výroby (75 €/osoba). Odpoledne se rozhodneme, zda se podíváme do továrny výrobce motorek Ducati, kde s místním průvodcem uvidíme nejen výrobu, ale také expozici historických i současných modelů nebo se podíváme do Gelato University - muzea a výukového centra firmy Carpigiani - výrobce přístrojů na zmrzlinu. Zajímavá expozice nás provede historií této pochoutky a budeme moci poznat i její výrobu doplněnou o ochutnávku. Ve zbytku času dle zájmu navštívíme historické centrum Boloně. Poté odjezd zpět do ČR.

5. den

V dopoledních hodinách příjezd ke škole.

Program lze rozšířit o návštěvu Turína spojenou s prohlídkou automobilového závodu Fiat a Museo Nazionale dell'Automobile - jednoho z nějvětších automobilových muzeí v Evropě.

cena zahrnuje

  • doprava bus
  • průvodce
  • technický doprovod
  • 2x ubytování se snídaní
  • informační materiály

cena nezahrnuje

  • vstupné do navštívených objektů 40-120 € v závislosti na zvolené variantě zájezdu
  • možnost zprostředkování cestovního pojištění - Pojištění
přejít na kontakt

informace

minimální počet účastníků je 45

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

nahorů