menu
Logo

Krásy Holandska a květinové korzo

Nizozemsko
základní cena
5490 Kč
rezervovat

Holandsko - to je země květin, vodních kanálů, rozsáhlých pastvin s proslulými větrnými mlýny, tulipánových polí, naučných skanzenů, sýrových farem a malebných měst a přístavů.

program

Program

1. den

Odjezd od školy večer, noční přejezd přes SRN do Holandska.

2. den

Příjezd do malebného městečka Delfty, které je proslulé výrobou modrobílé keramiky - světoznámou delftskou fajánsí, procházka městem s vodními kanály. Zastavení v Den Haagu - sídle vlády a parlamentu Nizozemska a Mezinárodního soudního dvora, pro zájemce prohlídka miniatur v Madurodamu a návštěva největších holandských přímořských lázní Scheveningen - relaxace u moře a na přímořské promenádě, možnost návštěvy podmořského akvária See Life nebo zastávka v 2. největším světovém přístavu Rotterdam. Odjezd na ubytování.

3. den

Ráno návštěva Alkmaaru - města sýrů gouda s historickým jádrem na kanálech, oblíbený sýrový trh, vážení sýrů na radničním náměstí pracovníky v tradičních oděvech, ochutnávka specialit a možnost nákupu výborných holandských sýrů. Poté přejezd do skanzenu historické vesnice Zaanse Schans, který nám přiblíží holandský folklór a kde jsou umístěny stavby typické pro Nizozemsko - větrné mlýny, shlédnete výrobu dřeváků a na nedaleké sýrové farmě tradiční výrobu holandských sýrů s ochutnávkou. Nakonec návštěva největšího květinového parku v Evropě Keukenhofu s 32 ha zahrad, kde každoročně vykvete až 7 milionů cibulovitých rostlin. Každého tady ohromí pestrá paleta barev, vůní a druhů uspořádaných do architektonicky působivých seskupení, najdete tady i místo k odpočinku. (Vhodné pouze konec března – květen.) Alternativně místo Keukenhofu prohlídka městečka Naarden, místa posledního odpočinku Jana Amose Komenského a zavítáte do muzea věnovaného učiteli národů.

4. den

Ranní návštěva největší květinové burzy na světě v Aalsmeru. Přejezd do nizozemské metropole Amsterodamu s atmosférou tzv. Zlatého století, kdy bylo město světovou metropolí, a s bývalým sídlem Východoindické společnosti Oost-Indisch Huis. Procházka městem - náměstí Dam, Rembrandtův dům, Mincovní náměstí, květinový trh. Město si také prohlédnete z paluby lodi při vyhlídkové plavbě po amsterdamských kanálech – grachtech. V případě zájmu lze navštívit nejnavštěvovanější muzeum v Nizozemsku Rijksmuseum s obrazy od významných autorů, Vincent van Gogh Museum, brusírnu diamantů, dům Anny Frankové - muzeum v domě, kde byla za války ukryta židovská dívka se svou rodinou, nebo historickou loď East Indiaman - tady nahlédnete do kajut námořníků a seznámíte se s jejich nelehkým způsobem života při objevování nových zemí. Noční přejezd do ČR.

5. den

Návrat ke škole v dopoledních hodinách.

cena zahrnuje

  • doprava bus
  • průvodce
  • technický doprovod
  • 2x ubytování se snídaní
  • informační materiály

cena nezahrnuje

  • vstupné do navštívených objektů 30-40 € v závislosti na zvolené variantě zájezdu
  • možnost zprostředkování Cestovní pojištění
přejít na kontakt

informace

minimální počet účastníků je 45

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné d

nahorů