menu
Logo

Po stopách Průmyslové revoluce s prohlídkou závodu MINI

Severní Anglie
základní cena
8590 Kč
rezervovat

Poznejte bývalá centra průmyslové revouce – Liverpool, Manchester a Birmingham společně se zajímavou prohlídkou výrobního závodu MINI v Oxfordu.

program

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst, transfer do Calais na noční přejezd do VB.

2. den

Dojezd do centra slavného univerzitního města Oxford - procházka městem za největšími zajímavostmi - katedrála, univerzitní budovy, Christ Church College a další. Odpoledne přesun místní hromadnou dopravou do výrobního závodu automobilů MINI na východě města - zde nás čeká shlédnutí výroby této slavné, britské značky s místním průvodcem. Dojezd na ubytování do rodin v oblasti Birminghamu.

3. den

Zavítáme do Birminghamu ("továrny světa"), druhého největšího města Velké Británie, hnací síly Průmyslové revoluce a 2. nejlepšího města pro nákupy. Dle preferencí studentů se rozhodneme mezi návštěvou National Motor Museum - nejlepšího a největšího muzea motocyklů na světě (v 5 výstavních halách parkuje přes 650 strojů) či muzea Thinktank (součást moderního komplexu Millennium Point), kde mohou studenti řešit vědecké otázky minulosti, současnosti i budoucnosti. Za nákupy a moderní architekturou se vydáme do čtvrti Bull Ring (140 obchodů a 2 obch.domy) - zdejší dominantu tvoří budova obchodního domu Selfridges (navrhl Čech Jan Kaplický - studio Future Systems). Odpoledne se přesuneme do Coventry, dřívějšího centra britského automobilového průmyslu. My se zaměříme na známé Coventry Transport Museum. Lákadlem tohoto dopravního muzea je i dosud nejrychlejší vozidlo s koly na zeměkouli, Thrust SSC pilota Andyho Greena, který s ním v říjnu 1997 prolomil zvukovou bariéru. Pocity, které Green zažíval, si lze vyzkoušet na simulátoru. Muzeum je zaměřeno na britskou silniční dopravu celkově, tedy i na užitkové vozy a motocykly. Návrat na ubytování do rodin.

4. den

Naší první zastávkou bude showroom luxusních automobilů Bentley v městě Crewe, kde budou moci studenti shlédnout současnou nabídku této značky. Poté se přesuneme do bývalého 2. největšího přístavu Britského impéria - Liverpoolu. Podíváme se na místní doky např. Albertův dok, první dok postavený z nehořlavých materiálů, neopomeneme oblast Pier head, kde se nacházely správní budovy přístavu a místní katedrály odrážející bývalou slávu města. Odpoledne nás čeká Manchester - bývalé centrum obchodu s bavlnou a dnes centrum průmyslu a obchodu severní Anglie. Ubytování v hostelu.

5. den

V brzkých ranních hodinách odjezd do Londýna. Po příjezdu pěší přesun kolem St. Paul´s Cathedral, Bank of England, Monumentu, historické lodi F. Drakea k válečnému křižníku HMS Belfast (možnost návštěvy), dále přes most Tower Bridge k hradu Tower do doků sv. Kateřiny. Odpoledne plavba lodí po Temži k nejstaršímu parku Londýna Greenwich, jenž protíná nultý poledník. Na břehu Temže zastávka u lodi Cutty Sark (Královna oceánů) v lodním muzeu , jenž byla ve své době nejrychlejší velkou plachetnicí na světě. Procházka parkem dle ročního období návštěvy VB a návštěva městečka. Večer odjezd k přepravě do Calais. Poznámka - program v Londýně lze upravit dle Vašeho konkrétního přání.

6. den

Příjezd zpět do ČR v odpoledních hodinách.

Program lze alternovat návštěvou automobilky Jaguar u Birminghamu. Program v Londýně lze upravit dle Vašich preferencí. Celý zájezd je třeba zařizovat s větším předstihem kvůli rezervacím ve výrobním závodu.

cena zahrnuje

  • doprava bus průvodce technický doprovod 2x ubytování v hostitelských rodinách včetně celodenní stravy (oběd formou balíčku) 1x ubytování v hostelu se snídaní informační materiály

cena nezahrnuje

  • vstupné do navštívených objektů 60-70 Ł v závislosti na zvolené variantě zájezdu možnost zprostředkování Cestovní pojištění.

přejít na kontakt

informace

minimální počet účastníků je 45

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

nahorů