menu
Logo

Severní Anglie a Lake District

York
základní cena
9390 Kč
rezervovat

Všude kolem lze vidět holé kopce se zelenými svahy, na kterých se pasou všudepřítomné ovce, a zatravněnými vršky s mokřinami a vřesovišti. Sem tam nějaká ta vápencová skála. To je okolí Yorku a známý Lake District. Poznejte s námi tuto oblast Anglie...

program

Program

1. den

Odjezd v odpoledních hodinách od školy do Calais. Přeprava do Velké Británie.

2. den

Příjezd do metropole hrabství Yorkshire, při soutoku řek Ouse a Foss - Yorku. Celodenní prohlídka místních zajímavostí - gotická katedrála, jedna z největších v severní Evropě, pevnost Clifford’s Tower, středověké hradby, Masné krámy Shambles ši Jorvik Museum - museum vikingského osídlení. Ubytování v hostitelských rodinách.

3. den

Po snídani se vydáme na výlet do oblasti Lake District. Zastávka u jezera Ullswater, Castlerigg Stone Circle - prejistorické kamenné památce a v Bowness on Windermere se budeme moci projet lodí po jezeře a kochat se nádhernými výhledy. Večer se vrátíme na ubytování do stejných hostitelských rodin.

4. den

Dopoledne prohlídka Fountains Abbey - romantické zříceniny kláštera, přejezd do Whitby, odkud odplul James Cook na svou cestu kolem světa. Navštívit lze i zajímavé museum hraběte Drákuly. Den zakončíme u Flamborough Head, divokých útesů, které nabídnou nevšední podívanou.

5. den

Budeme se věnovat návštěvě NP Yorkshire Dales. My se podíváme k Malhamdale – nejvyhledávanějšímu údolí s úchvatnými přírodními úkazy, Malham Cove – přírodní amfiteátr z bílého vápence a soutěsce Gordale Scar. Na závěr dne zastávka v Bolton Abbey – romantické ruiny Převorství v jednom z nejmalebnějších údolí v Anglii Wharfedale. Návrat do rodin.

6. den

Brzo ráno návrat zpět do Londýna. Začneme pěší procházkou místy, která se nejvíce zapsala do historie Londýna – Big Ben, Houses of Parliament, Westminster Abbey, Downing Street, Buckingham Palace, Trafalgar Square s pomníkem admirála Nelsona. Dále tržištěm Covent Garden přes Temži až k obřímu kolu London Eye ("Oko Londýna") či se přesuneme metrem k Toweru, který si prohlédneme včetně korunovačních klenotů a uvidíme i blízký Tower Bridge a doky Sv. Kateřiny. Odjezd zpět na trajekt.

7. den

Noční přejezd zpět do Francie a transfer do ČR. Návrat ve večerních hodinách.

cena zahrnuje

  • doprava bus
  • průvodce
  • technický doprovod
  • 4x ubytování v hostitelských rodinách včetně celodenní stravy (oběd formou balíčku)
  • informační materiály

cena nezahrnuje

  • vstupné do navštívených objektů 50-60 Ł v závislosti na zvolené variantě zájezdu
  • možnost zprostředkování Cestovní pojištění.
přejít na kontakt

informace

Cena je platná při minimálním počtu 45 účastníků. Naše CK spojuje i menší skupiny tak, abychom mohli nabídnout nejnižší cenu, proto nás neváhejte kontaktovat.

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

nahorů