menu
Logo

Technická Anglie, Jaguar a okruh F1 v Silverstone

Anglie
základní cena
7690 Kč
rezervovat

Vydejte se za historií tří průmyslových měst Anglie - Londýna, Oxfordu a Birminghamu a prohlédněte si zajímavá technická muzea. Vše doplníme návštěvou automobilky Jaguar a závodního okruhu F1 v Silverstone.

program

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst, transfer do Calais.

2. den

Příjezd do Calais, přeprava přes kanál La Manche do Anglie, odjezd do Londýna - pěší prohlídka kolem památek Big Ben, Houses of Parliament, Westminster Abbey, Downing Street, Buckingham Palace, Trafalgar Square s National Gallery, dále k tržišti Covent Garden - osobní volno, možná návštěva London Transport Museum - hravé muzeum zaměřené na hromadnou dopravu v Londýně. Odtud se přes Temži dostaneme k obřímu kolu London Eye, možná projížďka se skvělým výhledem na město. Ubytování v hostitelských rodinách.

3. den

Odjezd do centra slavného univerzitního města Oxford - procházka městem, možnost prohlídky Christ Church College, kde se filmovaly scény pro filmy o Harry Potterovi. Poté přejezd do východní části Oxfordu, kde vznikla s rozvojem průmyslu automobilka Morris Motor Company a návštěva Oxford Bus Museum & Morris Motors Museum (návštěva možná pouze ve středu a neděli) s ukázkou autobusového cestování za posledních 100 let a vývojem automobilky W. Morrise. Na závěr dne se podíváme k závodnímu okruhu F1v Silverstone. Návrat na ubytování do rodin.

4. den

Zavítáme do Birminghamu ("továrny světa"), druhého největšího města Velké Británie, hnací síly Průmyslové revoluce a 2. nejlepšího města pro nákupy. Nejprve navštívíme světoznámou automobilku Jaguar, kde zblízka uvidíme výrobu luxusních vozů této značky. Alternativa: návštěva National Motor Museum - nejlepšího a největšího muzea motocyklů na světě (v 5 výstavních halách parkuje přes 650 strojů). Poté přejedeme do centra města protkaného sítí kanálů, sloužící dříve k průmyslovým účelům, dnes turistická atrakce. Dále možné návštěvy muzea Thinktank (součást moderního komplexu Millennium Point), kde můžete řešit vědecké otázky minulosti, současnosti i budoucnosti nebo největšího vnitrozemského akvária na území Velké Británie National Sea Life Centre či muzea Cadbury World, mapujícího historii čokolády. Za nákupy a moderní architekturou se vydáme do čtvrti Bull Ring (140 obchodů a 2 obch.domy) - zdejší dominantu tvoří budova obchodního domu Selfridges (navrhl Čech Jan Kaplický - studio Future Systems). Návrat na ubytování do rodin.

5. den

Návrat do Londýna. Pěší přesun kolem St. Paul´s Cathedral, Bank of England, Monumentu, historické lodi F. Drakea k válečnému křižníku HMS Belfast (možnost návštěvy), dále přes most Tower Bridge k hradu Tower do doků sv. Kateřiny. Odpoledne plavba lodí po Temži k nejstaršímu parku Londýna Greenwich, jenž protíná nultý poledník. Na břehu Temže zastávka u lodi Cutty Sark (Královna oceánů) v lodním muzeu , jenž byla ve své době nejrychlejší velkou plachetnicí na světě. Prohlídka největšího muzea námořnictví ve Velké Británii – National Maritime Museum, procházka parkem a návštěva městečka. Večer odjezd k přepravě do Calais.

6. den

Návrat do ČR ke škole ve večerních hodinách.

Program lze upravit a obohatit o návštěvu automobilky Morgan či MINI.

cena zahrnuje

  • doprava bus, průvodce, technický doprovod, 3x ubytování v hostitelských rodinách včetně celodenní stravy (oběd formou balíčku) informační materiály

cena nezahrnuje

  • vstupné do navštívených objektů 60-70 Ł v závislosti na zvolené variantě zájezdu možnost zprostředkování Cestovní pojištění.

přejít na kontakt

informace

minimální počet účastníků je 45

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

nahorů