CESTOVNÍ DOKLADY


Cílem většiny zájezdů jsou země západní Evropy. Díky volnému pohybu osob v rámci Schengenského prostoru můžeme cestovat často jen s občanským průkazem, výjimečně s nutností mít i platný cestovní pas. To platí i pro vstup na území Velké Británie a Švýcarska.


ID účastníků

Během cesty překročíme několik státních hranic a budeme zde i nocovat. Zákony mnoha zemí vyžadují evidenci turistických skupin, proto potřebujeme základní informace každého studenta či učitele. Tyto citlivé údaje využíváme pouze k vyhovění nařízením navštívených zemi. Samozřejmostí jsou bezp. procesy v rámci naší běžné činnosti, které předchází případnému zneužití těchto údajů.Studenti cizí národnosti

Studenti cizí národnosti, kteří žijí a studují v ČR, mají pro vstup do zemí EU většinou vízovou povinnost. Reálně to znamená prokázat dlouhodobé studium na území ČR dle následujícího postupu. Zástupce školy nebo student cizí národnosti či jeho zákonný zástupce si na pracovišti Ministerstva vnitra vyzvedne formulář „ SEZNAM CESTUJÍCÍCH“. Formulář vyplní, nechá potvrdit ve své škole a následně i na pracovišti ministerstva. Poté se tímto dokumentem prokáže během hraniční kontroly.