Bodamské jezero

Na pomezí 3 alpských zemí

Zveme Vás k poznání pomezí 3 alpských zemí, k břehům Bodamského jezera a do Kostnice - místa tragického skonu Mistra Jana Husa.

BODAMSKÉ JEZERO

 • Odjezd od školy v pozdních večerních hodinách.


 • Program začneme v letovisku na břehu Bodamského jezera - v městečku Friedrichshafen. Zde navštívíme zajímavé muzeum vzducholodí - Zeppelin Museum. Projdeme se také po hezké promenádě zakončené vyhlídkovou věží. Poté se přesuneme do Meersburgu a následně přejedeme trajektem přes Bodamské jezero do Kostnice. V závěru dne navštívíme turistický "tahák" celé oblasti - Mainau, květinový ostrov s krásnou botanickou zahradou a pavilonem motýlů, který se každý rok od jara do podzimu mění v bujný ráj kvetoucích rostlin. Po prohlídce dojezd na ubytování.


 • Po snídani nás čeká Konstanz (Kostnice), místo konání koncilu, který mimo jiné odsoudil ke smrti upálením Mistra Jana Husa. V centru města uvidíme místa, která jsou spojena s jeho tragickým osudem (budova Koncilu, Muzeum Jana Husa v domě, kde bydlel, Münster - místo, kde soudili českého reformátora a místo upálení - Husův kámen). Neopomeneme obdivovat i další historické památky - místní katedrálu či kupecké domy. V našem programu následuje Stein am Rhein - turisty nejobdivovanější městečko na březích Rýna se středověkým centrem s hrázděnými domy a unikátními freskami. Poté přejedeme k Rýnským vodopádům - nejmohutnějším říčním vodopádům Evropy. Zde sestoupíme na vyhlídku v bezprostřední blízkosti vodopádů, kde pocítíme naplno neopakovatelnou atmosféru a energii mohutného Rýna.


 • Po snídani odjezd do Švýcarska a návštěva jeho největšího města – Curychu. Prohlídka historického jádra města a okolí Curyšského jezera (kostel sv. Petra, cechovní domy, Grossmünster, Kongresový dům). Panoramatickou jízdou po jižním břehu Curyšského jezera a jezera Walensee se přesuneme do Vaduzu a prohlédneme si hlavní město Lichtenštejnska. Poslední zastávku dne uděláme v historické ostrovní části města Lindau, jejíž poklidná a příjemná atmosféra v okolí přístavu nadchne každého návštěvníka. Poté odjezd zpět do ČR.


 • Návrat domů v brzkých ranních hodinách.


Mapa atrakcí

Pro bližší informace o daném místě klikněte na ikonu .


Zajímavosti oblasti

Pro zvukovou kulisu klikněte na a zapněte okolní zvuk.

4790

Bodamské jezero a pohádkový Neuschwanstein

Zveme vás k břehům Bodamského jezera a na prohlídku nejkrásnějšího zámku Bavorska.

Program
 • Odjezd z ČR - Friedrichshafen - návštěva Zeppelin Museum - Meersburg - dojezd na ubytování.


 • Kostnice s prohlídkou muzea Jana Husa - květinový ostrov Mainau.


 • Stein am Rhein - Rýnské vodopády - Lindau.


 • Zámek Neuschwanstein - park zámku Linderhof.
4990

Bodamské jezero, Zürich a Vaduz

Zveme vás k poznání 3 alpských zemí, břehům Bodamského jezera a do Kostnice - místa tragického skonu Mistra Jana Husa.

Program
 • Odjezd z ČR - Friedrichshafen - návštěva Zeppelin Museum - Meersburg - květinový ostrov Mainau - dojezd na ubytování.


 • Kostnice s prohlídkou muzea Jana Husa - Stein am Rhein - Rýnské vodopády.


 • Zurich - Vaduz - odjezd do ČR.
Helpdesk

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat.

Zaslat dotaz

FAQ

Časté dotazy zákazníků s podrobným návodem.

Pokračovat...