Mnichov - velkoměsto na dlani

Velkoměsto se srdcem na dlani.

Zavítejte do hlavního města Bavorska – Mnichova a uprostřed historického centra a jeho památek zapomeňte na moderní ruch třetího největšího německého velkoměsta.

MNICHOV

 • "Na území dnešního mnichovského centra založili mniši z kláštera u jezera Tegernsee v pol. 8. století malé sídlo. Z původní osady Mnichov vyrostl v honosnou královskou rezidenci s řadou reprezentačních budov, stal se střediskem vědy a umění a dnes je evropským velkoměstem. Jsou zde stavební památky zejména z baroka a rokoka, hodnotné muzejní expozice a galerijní sbírky, které patří k uměleckým fondům světového významu. Navštívíme tradiční centrum města, kterým je náměstí Marienplatz s Rybí kašnou a barokním mariánským sloupem. Stojí zde bohatě zdobená novogotická Nová radnice se zvonkohrou. Nedaleko náměstí najdeme symbol Mnichova – jeden z největších halových chrámů v Německu dóm P. Marie. Poté se přesuneme ke komplexu wittlsbašské rezidence, v jehož areálu je divadlo a mnoho muzejních sbírek. Asi 17 km od Mnichova leží na řece Amper město Dachau. Nepříliš velké město se zbytkem Zámku a farním kostelem neblaze proslulo v historii Německa, neboť v bažinách na okraji města vznikl v r. 1933 jeden z prvních koncentračních táborů. Prošlo tudy přes 200 000 osob různých národností a my si tu můžeme prohlédnout památník s malým muzeem, kterým nás provede místní průvodce. Památník i muzeum připomíná nedávnou, ale stále živou historii."


Mapa atrakcí

Pro bližší informace o daném místě klikněte na ikonu .


Zajímavosti oblasti

Pro zvukovou kulisu klikněte na a zapněte okolní zvuk.

890

Mnichov a Allianz Arena

Zažijte atmosféru metropole Bavorska – Mnichova a současně jeho moderního fotbalového stadionu.

Program
 • Odjezd z ČR - Mnichov - Allianz Arena - centrum města - Marienplatz s Novou radnicí - dóm P. Marie - tržnice Viktualienmarkt - Rezidence - odjezd do ČR.
890

Mnichov a letiště

Zavítejte do hlavního města Bavorska – Mnichova a užijte si prohlídku jeho moderního letiště.

Program
 • Odjezd z ČR - Mnichov - letiště - centrum města - Marienplatz s Novou radnicí - dóm P. Marie - tržnice Viktualienmarkt - Rezidence - odjezd do ČR.
890

Adventní Mnichov

Prožijte atmosféru adventu v bavorské metropoli Mnichově ve spojení s poznáním jeho zajímavostí. Projdete se po adventních trzích a vychutnáte si sváteční punč...

Program
 • Odjezd z ČR - Mnichov - muzeum BMW - centrum města - Marienplatz s Novou radnicí - dóm P. Marie - tržnice Viktualienmarkt - Rezidence - vánoční trhy - odjezd do ČR.
2190

Mnichov a Dachau

Zavítejte do hlavního města Bavorska – Mnichova a uprostřed historického centra a jeho památek zapomeňte na moderní ruch třetího největšího německého velkoměsta. Současně si připomeňte na místě bývalého koncentračního tábora hrůzy 2. světové války.

Program
 • Odjezd z ČR - Mnichov - Olympijský park - Deutsches Museum - centrum města - Marienplatz s Novou radnicí - dóm P. Marie - tržnice Viktualienmarkt - Rezidence.


 • Dachau - památník koncentračního tábora - Mnichov - muzeum BMW - BMW Welt - odjezd do ČR.
2190

Mnichov a Deutsches Museum

Zažijte atmosféru metropole Bavorska – Mnichova a prohlédněte si sbírky jednoho z největších muzeí vědy a techniky na světě.

Program
 • Odjezd z ČR - Mnichov - Deutsches Museum - centrum města - Marienplatz s Novou radnicí - dóm P. Marie - tržnice Viktualienmarkt - Rezidence - odjezd do ČR.
2190

Mnichov a Legoland

Navštivte hlavní město Bavorska – Mnichov a užijte si skvělé atrakce v nedalekém Legolandu.

Program
 • Odjezd z ČR - Mnichov - Olympijský park - BMW Welt - centrum města - Marienplatz s Novou radnicí - dóm P. Marie - tržnice Viktualienmarkt - Rezidence.


 • Günzburg - Legoland Deutschland - odjezd do ČR.
2490

Mnichov a Neuschwanstein

Pojeďte do metropole Bavorska – Mnichova a navštivte půvabný zámek Neuschwanstein.

Program
 • Odjezd z ČR - Mnichov - Olympijský park - BMW Welt - centrum města - Marienplatz s Novou radnicí - dóm P. Marie - tržnice Viktualienmarkt - Rezidence.


 • Zámek Linderhof - zámek Neuschwanstein - Fussen - odjezd do ČR.
3190

Jihem Bavorska

Pojeďte do metropole Bavorska – Mnichova, navštivte půvabný zámek Neuschwanstein a nejvyšší horu Německa.

Program
 • Odjezd z ČR - Mnichov - Olympijský park - BMW Welt - centrum města - Marienplatz s Novou radnicí - dóm P. Marie - tržnice Viktualienmarkt - Rezidence.


 • Zámek Linderhof - zámek Neuschwanstein - Fussen.


 • Garmisch-Partenkirchen - jezero Eibsee - Zugspitze - odjezd do ČR.
4990

Výuka němčiny v Mnichově

Pojeďte za výukou němčiny do hlavního města Bavorska – Mnichova a uprostřed historického centra a jeho zajímavostí si užijte moderní ruch třetího největšího německého velkoměsta.

Program
 • Odjezd z ČR - Mnichov - Deutsches Museum - centrum města - Marienplatz s Novou radnicí - dóm P. Marie - tržnice Viktualienmarkt - Rezidence.


 • Výuka němčiny (3 hod.) - Olympijský park - BMW muzeum - BMW Welt.


 • Výuka němčiny (3 hod.) - letiště F.J.Strausse - letecké muzeum Schleissheim.


 • Výuka němčiny (3 hod.) - Dachau - památník koncentračního tábora - odjezd do ČR.
Helpdesk

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat.

Zaslat dotaz

FAQ

Časté dotazy zákazníků s podrobným návodem.

Pokračovat...