Alsasko - země na březích Rýna

Země na březích Rýna

Alsasko – francouzský kraj s německým duchem. V malebných městečcích obehnaných středověkými hradbami uprostřed vinohradů s pohledy na krásné scenérie pohoří Vogézy se snoubí to nejlepší z tradice obou národů.

ALSASKO - ZEMĚ NA BŘEHU RÝNA

  • Odjezd ve večerních hodinách, noční transfer do Francie.


  • Po příjezdu do Alsaska nás čeká návštěva slavného automobilového muzea Cité de l’automobile a centra města Mylhúzy. Podíváme se i na místní trh s regionálními produkty. Dále se přesuneme do typického alsaského městečka Thann, kde se projdeme centrem s překrásnou gotickou katedrálou sv. Thiébauta. V závěru dne pojedeme panoramatickou cestou Route des Cretes pohořím Vogézy s pěknými výhledy. Dojezd na ubytování.


  • Po snídani navštívíme Selestat s muzeem La Maison du Pain, kde se seznámíte s historickým vývojem chleba a pečení. Dále se vydáme do Lapoutroie a místní sýrárny s ochutnávkou. Tady se vyrábí i nejslavnější alsaský sýr Munster. Odpoledne přejedeme do městečka Colmar, jednoho z nejpůvabnějších měst Alsaska s hrázděnými domy a mnoha památkami. Projdeme se centrem a prohlédneme si i jeho nejromantičtější část - Petite Venice. Dojezd na ubytování.


  • Další den našeho putování se přesuneme do městečka Obernai, po jehož prohlídce zavítáme ke klášternímu komplexu Mont Sainte-Odile. Sem přichází věřící uctívat patronku Alsaska, svatou Odile. Poté nás ohromí dominanta zdejší oblasti - Château du Haut-Kœnigsbourg, hrad z červeného pískovce, odkud se nabízí překrásné výhledy po okolí. Nakonec se zastavíme v unikátním opičím parku Montagne de Singes – ráji makaků. Dojezd na ubytování.


  • Po snídani odjedeme do hlavního města Alsaska, Štrasburku. Projdeme se historickým centrem - katedrála Notre-Dame, muzeum Palais Rohan, malebná čtvrť Petite France s hrázděnými domy. Nakonec se projedeme po vodních kanálech města až k moderním stavbám EU. Odpoledne odjedeme do ČR.


  • Příjezd ke škole v ranních hodinách.


Mapa atrakcí

Pro bližší informace o daném místě klikněte na ikonu .


Zajímavosti oblasti

Pro zvukovou kulisu klikněte na a zapněte okolní zvuk.

Helpdesk

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat.

Zaslat dotaz

FAQ

Časté dotazy zákazníků s podrobným návodem.

Pokračovat...