Hanzovní města

Bývalá sláva hanzovních měst.

V našem putování poznáme města mocného obchodního spolku - Hanzy. Spolku, který ovlivnil dějiny celého Pobaltí a zanechal odkaz v podobě mnoha obdivuhodných památek.

HANSA

  • Odjezd v pozdních večerních hodinách od školy.


  • Naše poznávání začneme v Brémách, hanzovním městě starém 1200 let. Prohlédneme si historické jádro - náměstí Marktplatz s cechovními domy, Starou radnici, dóm sv. Petra i sochu Rolanda chráněnou UNESCEM. Odpoledne přejedeme k modernímu přístavu Bremerhaven, jenž uchovává odkaz německého námořnictví. V rozsáhlém Námořním muzeu nalezneme středověké galéry i moderní plavidla či ponorku.


  • Čeká nás "Brána do světa", hrdá kráska severu - Hamburk. Přeneseme se do časů, kdy město žilo výnosným zámořským obchodem, který připomínají typické kupecké domy např. v ulici Cremon. Prohlédneme si kostel sv. Michala i hamburskou burzu a promenádou Jungfernstieg se dostaneme až k Altersee - obrovskému jezeru v centru, ráji jachtařů. Odpoledne se projdeme tunelem pod Labem na ostrov Steinwerder, kde shlédneme labské panorama a den zakončíme pro návštěvníka povinnou okružní plavbou po přístavu.


  • Po snídani přejedeme do bývalého centra Hanzy – Lübecku. Toto město obklopené vodou bylo významným obchodním střediskem a konaly se zde hanzovní sněmy. Nejdůležitějšími stavbami je komplex radnice, Koberg – zcela dochovaná čtvrť z konce 13. stol. a Holštýnská brána. Celé centrum je chráněno UNESCEM. Poté přejedeme za přístavní romantikou do Rostocku. Zde jsou typické rudě zářivé budovy z pálených cihel z dob největší slávy města. Za zmínku stojí i 3 mohutné městské kostely spolu s gotickou radnicí či zbytky původního opevnění. Po prohlídce odjezd zpět do ČR.


  • Návrat ke škole v dopoledních hodinách


Mapa atrakcí

Pro bližší informace o daném místě klikněte na ikonu .


Zajímavosti oblasti

Pro zvukovou kulisu klikněte na a zapněte okolní zvuk.

Oblíbené
6990

Výuka němčiny v Hamburgu

Pojeďte za výukou němčiny do Hamburku - hrdé krásky severu a poznejte i další hanzovní města.

Program
  • Odjezd z ČR - Hamburk - centrum města - radnice - promenáda Jungfernstieg - jezero Altersee - kostel sv. Michala - tunelem pod Labem na ostrov Steinwerder - plavba přístavem.


  • Výuka němčiny (3 hod.) - Hamburk - Speicherstadt - Wunderland miniatur - zoo (alternativa muzeum Dungeon).


  • Výuka němčiny (3 hod.) - Brémy - centrum - Marktplatz se sochou Rolanda - dóm sv. Petra - radnice - čtvrť Schnoor.


  • Výuka němčiny (3 hod.) - Lubeck - centrum - Holstentor - radnice - čtvrť Koberg - zámek Schwerin - odjezd do ČR.
Helpdesk

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat.

Zaslat dotaz

FAQ

Časté dotazy zákazníků s podrobným návodem.

Pokračovat...