Norimberk a Amberk

Město z červeného kamene

Pojďme si projít bývalé říšské město Norimberk, kde se psaly české i světové dějiny a navštivte některé z místních, zajímavých muzeí...

NORIMBERG

  • Norimberk - druhé největší město v Bavorsku a přirozené centrum středních Franků. Je to místo, kde zasedal říšský sněm, kde se narodil český král Václav IV., ale i místo vyhlášení Hitlerových rasistických zákonů a zasedání poválečného Mezinárodního vojenského tribunálu. Uprostřed dochovaných 5 km středověkých hradeb je historické centrum, kterému vévodí císařský hrad s pětibokou věží. Spolu s hrázděnými domy, několika kostely a středověkými krámky tvoří neopakovatelnou atmosféru. Město proslavilo mnoho učenců a vědců, z nichž nejslavnější je určitě Albrecht Durer. Pověst kulturního centra si Norimberk zachoval dodnes - koná se zde několik hudebních festivalů, a my navštívíme některé ze zajímavých muzeí - Dopravní muzeum či Muzeum hraček, jenž patří k největším v Německu. Odpoledne se přesuneme do norimberské zoo, která patří mezi nejnavštěvovanější v celém Německu. Součástí místní zoologické zahrady je unikátní delfinárium vybudované tak, aby co nejvíce připomínalo pravý mořský svět. Delfíny, kapustňáky a lachtany zde budete sledovat z venkovních ploch i v podzemních prostorách přes obrovská skla. Několikrát denně se konají představení se cvičenými lachtany a delfíny, kteří předvádějí své umělecké kousky. Můžete se však těšit i na jiná zvířata - lední medvědy, nosorožce, velbloudy, gorily, žirafy, tygry, lvy, tučňáky a další. Po prohlídce odjezd do ČR.


Mapa atrakcí

Pro bližší informace o daném místě klikněte na ikonu .


Zajímavosti oblasti

Pro zvukovou kulisu klikněte na a zapněte okolní zvuk.

790

Adventní Norimberk

Kouzlo a atmosféra vánoc nadchne každého. Pečené kaštany, bavorský vánoční chleba, svařené víno, punč, marcipán a další stovky vánočních dobrot. To je charakteristické pro největší vánoční trh Evropy v Norimberku.

Program
  • Odjezd z ČR - Norimberk - centrum města - Císařský hrad - muzeum hraček (alternativa muzeum dopravy) - vánoční trhy - odjezd do ČR.
790

Norimberk a Amberk

Pojďte si projít bavorské historické město Norimberk a užít si koupání v Amberku.

Program
  • Odjezd z ČR - Norimberk - centrum města - Císařský hrad - muzeum hraček (alternativa muzeum dopravy) - Amberk - koupání v Kurfiřstských lázních (alternativa Vzdušné muzeum) - odjezd do ČR.
790

Norimberk a delfinárium

Pojďte si projít bavorské historické město Norimberk a užít si atrakce v zoo.

Program
  • Odjezd z ČR - Norimberk - centrum města - Císařský hrad - muzeum hraček (alternativa muzeum dopravy) - zoo s delfináriem - odjezd do ČR.
4490

Výuka němčiny a Homestay v Norimberku

Pojeďte za výukou němčiny do bavorského historického města Norimberk a zhlédněte jeho zajímavosti.

Program
  • Odjezd z ČR - Norimberk - prohlídka centra - Frauentor - Hauptmarkt a Frauenkirche - muzeum hraček -St. Lorenz-Kirche - dům A. Dürera - Kaiserburg - prohlídka - ubytování v rodinách.


  • Výuka němčiny (3 hod.) - zoo s delfináriem - dopravní muzeum.


  • Výuka němčiny (3 hod.) - Germánské národní muzeum.


  • Výuka němčiny (3 hod.) - Amberk - centrum a Luftmuseum - koupání v Kurfiřstských lázních.
Zlatuše Cardová; ZŠ Hornická, Tachov

"Spolupráce s Vaší cestovní kanceláří je pro nás pohodová a vždy nám vycházíte vstříc i s programem, proto nemůže být jiná než-li kladná zpětná vazba. Jak my jako kantoři, tak žáci si to užili. Později Vám zašlu i fotku, která se mi velmi líbila a jste na ní uprostřed našich žáků."

Helpdesk

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat.

Zaslat dotaz

FAQ

Časté dotazy zákazníků s podrobným návodem.

Pokračovat...