Řezno a lodí k Walhalle

Říšské město s chrámem ctností.

Navštivte jedno z nejstarších německých měst, místo, jehož historie těsně souvisí s historií českou – Řezno a projeďte se lodí k chrámu německých ctností.

ŘEZNO A LODÍ K WALHALLE

  • Dříve svobodné říšské město Řezno bylo založeno na místě keltského oppida a později římského vojenského tábora, z něhož je dosud dochovaná Prétorská brána a část hradeb. Brána je vsazena do biskupského dvora a je to nejstarší dochovaná městská brána v Německu. Ojedinělé jsou zde věžové měšťanské domy ze 13. a 14. století stavěné podle italského vzoru. Projdeme se po nejstarším kamenném mostě v Evropě z 12. století, který byl předlohou pro stavbu některých našich mostů. S jeho Mosteckou bránou sousedí sklad soli a historická vuřtárna. Tady se dodnes podávají typické bavorské vuřtíky na pečeném zelí. Vedle dalších památek obhlédneme i novorenesanční zámek Thurn – Taxisů – Rezidenzschloss. Z přístaviště lodí poblíž historického centra se vydáme na lodní plavbu kolem zříceniny Donaustauf až k Walhalle – chrámu německých ctností, který byl postavený v 19. století v podobě antického Panteonu. Nachází se tu busty německých politiků, umělců a mnoho dalších osobností. Po prohlídce odjezd do ČR.


Mapa atrakcí

Pro bližší informace o daném místě klikněte na ikonu .


Zajímavosti oblasti

Pro zvukovou kulisu klikněte na a zapněte okolní zvuk.

790

Adventní Řezno

Zažijte advent v jednom z nejstarších německých měst Řezně, projděte se po adventních trzích a ochutnejte řezenské klobásky.

Program
  • Odjezd z ČR - Regensburg - centrum města - nejstarší kamenný most - vuřtárna - Prétorská brána - zámek Thurn – Taxisů - radnice - věžové domy - dóm sv. Petra - vánoční trhy ( možnost lodí k Walhalle) - odjezd do ČR.
820

Řezno a BMW

Navštivte závod na výrobu BMW v Regensburgu, prohlédněte si chrám německých ctností a projděte se centrem jednoho z nejstarších německých měst.

Program
  • Odjezd z ČR - závod BMW - chrám Walhalla - Regensburg - centrum města - nejstarší kamenný most - vuřtárna - Prétorská brána - zámek Thurn – Taxisů - radnice - věžové domy - dóm sv. Petra - odjezd do ČR.
Helpdesk

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat.

Zaslat dotaz

FAQ

Časté dotazy zákazníků s podrobným návodem.

Pokračovat...