Technická Anglie

Po stopách průmyslové revoluce

Vydejme se po stopách průmyslové revoluce, za ikonickými vozy značky Jaguar a na velkou cenu F1 v Silverstone.

technická anglie

  • Odjezd z nástupních míst, zastávka v Německu v Auto & Technik MUSEUM v Sinsheimu - s kombinovanou vstupenkou je možná návštěva muzea a filmový zážitek v IMAX 3D Experience na obří obrazovce.


  • Příjezd do Calais, přeprava přes kanál La Manche do Anglie, odjezd do Londýna - pěší prohlídka kolem památek Big Ben, Houses of Parliament, Westminster Abbey, Downing Street, Buckingham Palace, Trafalgar Square s National Gallery, dále k tržišti Covent Garden - osobní volno, návštěva L. Transport Museum - hravé muzeum zaměřené na hromadnou dopravu v Londýně. Odtud se přes Temži dostaneme k obřímu kolu London Eye, možná projížďka se skvělým výhledem na město. Ubytování v hostitelských rodinách v Oxfordu.


  • Odjezd do centra slavného univerzitního města Oxford - procházka městem, možnost prohlídky Christ Church College, kde se filmovaly scény pro filmy o Harry Potterovi. Odpoledne přejezd do východní části Oxfordu, kde vznikla s rozvo-jem průmyslu automobilka Morris Motor Company a návštěva Oxford bus Museum & Morris Motors Museum s ukáz-kou autobusového cestování za posledních 100 let a vývojem automobilky W. Morrise, novinkou je od r. 2013 výstava 40 historických jízdních kol. Návrat na ubytování do rodin.


  • Zavítáme do Birminghamu ("továrny světa"), druhého největšího města Velké Británie, hnací síly Průmyslové revoluce a 2. nejlepšího města pro nákupy. Nejprve navštívíme světoznámou automobilku Jaguar, kde zblízka uvidíme výrobu luxusních vozů této značky. Poté přejedeme do centra města protkaného sítí kanálů, sloužící dříve k průmyslovým účelům, dnes turistická atrakce. Dále možné návštěvy muzea Thinktank (součást moderního komplexu Millennium Point), kde můžete řešit vědecké otázky minulosti, současnosti i budoucnosti, nebo největšího vnitrozemského akvá-ria na území Velké Británie National Sea Centre či muzea Cadbury World, mapujícího historii čokolády. Za nákupy a moderní architekturou se vydáme do čtvrti Bull Ring (140 obchodů a 2 obch. domy) - zdejší dominantu tvoří budova obchodního domu Selfridges (navrhl Čech Jan Kaplický - studio Future Systems). Návrat na ubytování do rodin.


  • Návrat do Londýna, prohlídku začneme v L. Canal Museum - vodním a průmyslovém muzeum, které vypráví příběh ledového průmyslu v Londýně. (Alternativa - návštěva stadionu Arsenal FC.) Pěší přesun kolem St. Paulś Cathedral, Bank of England, Monumentu, historické lodi F. Drakea k válečnému křižníku HMS Belfast (možnost návštěvy), dále přes most Tower Bridge k hradu Tower do doků sv. Kateřiny. Odpoledne plavba lodí po Temži k nejstaršímu par-ku Londýna Greenwich, jenž protíná nultý poledník. Na břehu Temže zastávka u lodi Cutty Sark (Královna oceánů) v lodním muzeu , jenž byla ve své době nej-rychlejší velkou plachetnicí na světě. Prohlídka největšího muzea námořnictví ve Velké Británii – National Maritime Museum, procházka parkem a návštěva městečka. Večer odjezd k přepravě do Calais.


  • Návrat do ČR ke škole v odpoledních hodinách.


Mapa atrakcí

Pro bližší informace o daném místě klikněte na ikonu .


Zajímavosti oblasti

Pro zvukovou kulisu klikněte na a zapněte okolní zvuk.

Helpdesk

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat.

Zaslat dotaz

FAQ

Časté dotazy zákazníků s podrobným návodem.

Pokračovat...