Automobilky v Itálii

Poznejte automobilový průmysl Itálie – závodní okruh v Monze, výrobní závody a musea automobilů Ferrari, Maserati, Lamborghini či motorek Ducati. To vše nás čeká včetně návštěvy Muzea a univerzity zmrzliny Caprigiani v Boloni.

macchiva sportina

 • Odjezd ve večerních hodinách od školy.


 • První zastávkou našeho putování bude ctihodný Milán - centrum Lombardie. vzpomeneme na jeho slavnou historii v centru města, kde se připomene i honosná současnost v podobě galerie Viktora Emanuella ii. s nejluxusnějšími obchody s oděvy. hned za rohem zjistíme, kde poprvé zazněly tóny slavných verdiho oper - La Scale a rychlou exkurzi do historie města zakončíme u katedrály Narození Panny Marie. Následně přejedeme k San Siru, domácímu stadionu milánských velkoklubů AC Milán a Inter Milán, kde můžeme zhlédnout zajímavou expozici o historii obou klubů. Závěr dne obstará slavný závodní okruh F1 v Monze, ke kterému se vydáme ještě před odjezdem na ubytování.


 • Budeme se věnovat poznávání značky Ferrari. V městečku Maranello se podíváme do expozice, která se zaměřuje na současnost a budoucnost těchto automobilů. Dle zájmu lze autobusem a místním průvodcem navštívit místní výrobní závody a zkušební okruh. Poté se přesuneme do Modeny, kde se nachází futuristická stavba muzea Enza Ferrariho, kterou postavil Jan Kaplický. V něm poznáme příběh zakladatele této fenomenální značky a její historii. Ve zbytku času se projdeme historickým centrem Modeny, která je na seznamu UNESCO nebo lze navštívit soukromou sbírku vozů Maserati – „The Umberto Panini Collection“. Dojezd zpět na ubytování.


 • Poslední den v Itálii se přesuneme do výrobního závodu Lamborghini jen kousek od Modeny. Čeká nás zajímavé muzeum této luxusní značky, kde si každý obdivovatel sportovních vozů přijde na své - pro zájemce je možná i prohlídka výroby. Odpoledne se rozhodneme, zda se podíváme do továrny výrobce motorek Ducati, kde s místním průvodcem uvidíme nejen výrobu, ale také expozici historických i současných modelů, nebo se podíváme do Gelato University - muzea a výukového centra firmy Carpigiani - výrobce přístrojů na zmrzlinu. Zajímavá expozice nás provede historií této pochoutky a budeme moci poznat i její výrobu doplněnou o ochutnávku. Ve zbytku času dle zájmu navštívíme historické centrum Bologně. Poté odjezd zpět do ČR.


 • Příjezd zpět domů v dopoledních hodinách.


Mapa atrakcí

Pro bližší informace o daném místě klikněte na ikonu .


Zajímavosti oblasti

Pro zvukovou kulisu klikněte na a zapněte okolní zvuk.

5790

Italské automobilky a univerzita zmrzliny

Pojeďte na místa, kde burácejí motory a jsou cítit pachem spálených pneumatik, a podívat se do muzeí a výrobních závodů aut světových značek. Zájezd završíme v univerzitě výroby zmrzliny v Bologni.

Program
 • Odjezd z ČR.


 • Milán - procházka centrem - katedrála, La Scala, Galleria Vittorio Emanuele II. a další památky - stadion San Siro - závodní okruh F1 v Monze - přejezd na ubytování.


 • Maranello - expozice aut Ferrari - dle zájmu návštěva výrobního závodu - Modena - muzeum E. Ferrariho - procházka historickým centrem města nebo návštěva sbírky vozů Maserati.


 • Muzeum Lamborghini - dle zájmu návštěva výrobního závodu - Gelato University - muzeum a výukové centrum firmy Carpigiani, výrobce přístrojů na zmrzlinu - historické centrum Bologně.


 • Návrat ke škole.
6990

Výroba supersportů a závod FIAT v Turíně

Pojeďte na místa, kde burácejí motory a jsou cítit pachem spálených pneumatik, a podívat se do muzeí a výrobních závodů aut světových značek.

Program
 • Odjezd z ČR.


 • Milán - procházka centrem - katedrála, La Scala, Galleria Vittorio Emanuele II. a další památky - stadion San Siro - závodní okruh F1 v Monze - přejezd na ubytování.


 • Maranello - expozice aut Ferrari - dle zájmu návštěva výrobního závodu - Modena - muzeum E. Ferrariho - procházka historickým centrem města nebo návštěva sbírky vozů Maserati.


 • Muzeum Lamborghini - dle zájmu návštěva výrobního závodu - továrna výrobce motorek Ducati s expozicí historických i současných modelů.


 • Turín - procházka centrem - Piazza Castello s Palazzo Reale, nákupní třída Via Roma, , chrám Duomo San Giovanni Battista, věž Mole Antonelliana a další památky - muzeum automobilů – Museo dell´ Automobile - odjezd do ČR.


 • Návrat ke škole.
Helpdesk

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat.

Zaslat dotaz

FAQ

Časté dotazy zákazníků s podrobným návodem.

Pokračovat...