Salzburg a Berchtesgadensko

Perly Solnohradska

Salzburg a jeho památky, zelenosmaragdové jezero Konigsee i léčivá síla panenské přírody berchtesgadenkého kraje činí tuto oblast magnetem pro turisty z celé Evropy.

SALZBURG A BERCHTESGADENSKO

  • V ranních hodinách odjedeme do Salzburgu. Prohlídku města začneme u zámku Mirabell, jehož zahrady jsou plné soch, plastik a květinových motivů. Poté přejdeme k rodnému domu W.A.Mozarta, projdeme si Staré město salcburské, jenž je chráněno UNESCEM. Lanovkou se vyvezeme na pevnost Hohensalzburg, odkud je krásný výhled na město a okolní hory. Odpolední program pro děti bude završený návštěvou Domu přírody, kde je 40 akvárií – jedny z nejkrásnějších v Evropě. Alternativou může být přejezd k zámečku Hellbrunn - jedné z nejkrásnějších staveb na severní straně Alp a prohlídka Vodních hrátek, které jsou staré téměř 400 let a jsou světově proslulou atrakcí.


  • Po snídani vyjedeme k Hitlerovu Orlímu hnízdu, které se nachází na vrcholu Kehlstein ve výšce 1 837 m. Dostaneme se sem autobusy po 6 km vysokohorské silnici s 5 tunely. Z terasy se nám otevře výhled na alpské velikány. Za jasného počasí dohlédneme až na dno Königsee - Královského jezera. Svojí hloubkou 195 m je to jedno z nejhlubších jezer Německa a my se můžeme po něm projet motorovým člunem. Posledním bodem našeho programu je návštěva Solného dolu v Berchtesgadenu. Tam na nás čeká jízda po dřevěné skluzavce, projížďka po podzemním solném jezeře a přednáška o vzniku soli a její těžbě před 500 lety a dnes. Poté návrat domů.


Mapa atrakcí

Pro bližší informace o daném místě klikněte na ikonu .


Zajímavosti oblasti

Pro zvukovou kulisu klikněte na a zapněte okolní zvuk.

Oblíbené
870

Mozartův Salzburg

Poznejte rodiště W.A. Mozarta a objevte půvaby Salzburku.

Program
  • Odjezd z ČR - Salzburg - zámek Mirabell - Staré město - pevnost Hohensalzburg - muzeum Haus der Natur - odjezd do ČR.
Výhodně
890

Adventní Salzburg

Prožijte s námi kouzlo rakouských Vánoc v Mozartově městě. Projdete se po adventních trzích a vychutnáte si sváteční punč...

Program
  • Odjezd z ČR - Salzburg - zámek Mirabell - Staré město - pevnost Hohensalzburg - vánoční trhy - odjezd do ČR.
2190

Salzburg a Hellbrunn

Poznejte Mozartův Salzburg, ochutnejte s námi rakouskou kulturu i Mozartovy koule a pobavte se u Vodních hrátek v Hellbrunnu.

Program
  • Odjezd z ČR - Salzburg - zámek Mirabell - Staré město - pevnost Hohensalzburg - zámek Hellbrunn s Vodními hrátkami.


  • Orlí hnízdo - lodí po Konigsee (alternativně solný důl v Berchtesgadenu) - odjezd do ČR.
2190

Adventní Salzburg

Prožijte s námi kouzlo rakouských Vánoc v Mozartově městě a poznejte zajímavosti Berchtesgadenska.

Program
  • Odjezd z ČR - Salzburg - zámek Mirabell - Staré město - pevnost Hohensalzburg - muzeum Haus der Natur - vánoční trhy.


  • Solný důl v Berchtesgadenu - hořcová palírna Grassl - zámek Hellbrunn s adventním trhem - odjezd do ČR.
2490

Salzburg a Solná komora

Navštivte atraktivní místa Solné komory spojená s bílým zlatem a Mozartovo město.

Program
  • Odjezd z ČR - Bad Ischl - prohlídka Kaiservilly - Hallstatt - solný důl (alternativně projížďka lodí po jezeře nebo návštěva jeskyní Mamutí a Obří ledové).


  • Salzburg - zámek Mirabell - Staré město - pevnost Hohensalzburg - muzeum Haus der Natur - odjezd do ČR.
Andrea Jarešová; ZŠ Oskara Nedbala, České Budějovice,

"Chtěla bych poděkovat jménem našich žáků za celkový přístup Vaši kanceláře. Zájezd se nám všem natolik líbil, že bychom si ho prodloužili, kdyby to bylo možné.Rozhodně vícedenní pobyt byla dobrá volba. Program byl perfektní, pestrý, viděli a poznali jsme zajímavá místa a okusili od každého trochu - město, přírodu, architekturu, historii, hřbitov, vodní kolo,důl, krajinu,......Odvezli jsme si spoustu dojmů, zážitků a vzpomínek. Ubytování rovněž skvělé, útulné pokoje s balkony, překrásný výhled na město a hory, snídaně výborná. Za uznání rozhodně stojí i velmi vstřícné jednání, ochota a domluva s paní průvodkyní a panem řidičem. K tomu nám ladilo a přálo navíc počasí, modré nebe, sluníčko, teplo. Nikomu se nic nestalo, všechno proběhlo bez problémů, pohodová atmosféra, dobrá nálada všech. Děti si celý pobyt náramně užívaly, fotily,, neskrývaly nadšení a už se ptaly, jestli zas někam pojedeme. Takže ideální, za nás spokojenost. Přeju Vám hodně spokojených zákazníků a radost."

Mgr. Ján Smatana; Gymnázium Na Vítězné pláni, Praha

"Rádi bychom Vám poděkovali za velmi dobře zorganizovaný zájezd do Salzburgu a Berchtesgadenu. Měli jsme možnost se studenty navštívit mnoho zajímavých míst. Ubytování v hotelu Oekotel bylo velmi kvalitní a oceňujeme také kvalitu dopravy - jednak samotného autobusu, ale především klidný, bezpečný a odpovědný způsob jízdy pana řidiče. Zvláštní poděkování patří naší paní průvodkyni pí.Lasákové, která velmi ochotně vyhověla našim požadavkům a zařídila bezproblémovou návštěvu všech míst a objektů, které jsme chtěli vidět. Její připravenost a znalost lokality znamenala pro nás rychlé a bezproblémové přesuny. Její způsob jednání se studenty byl velmi příjemný a uměla pro ně vybrat vhodný způsob, výběr i množství informací. Ještě jednou poděkování Vám i kolektivu Vaší cestovní kanceláře, přejeme Vám hodně spokojených zákazníků a těšíme se na případnou další spolupráci."

Mgr.Zdeňka Sekyrová; 1. ZŠ Plzeň

"Chtěla bych Vám poděkovat za moc hezký poznávací zájezd do Salzburgu a okolí, který jste uskutečnila pro naši školu. Vše bylo z Vaší strany velmi zodpovědně zorganizováno. Žáci byli nadšeni. Byli jsme spokojeni s náplní zájezdu, jako průvodkyně celým zájezdem jste byla skvělá, vše jste měla časově velmi dobře naplánované a předem zajištěné, ubytování se snídaní bylo perfektní, díky Vám byla atmosféra našeho zájezdu velmi přátelská a celý zájezd probíhal v klidu a pohodě. Moc Vám děkujeme."

Helpdesk

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat.

Zaslat dotaz

FAQ

Časté dotazy zákazníků s podrobným návodem.

Pokračovat...