Benelux v kostce

Krása tulipánů

Budeme obdivovat delftskou fajáns i flanderskou krajku, poznáme kraj holandských a vlámských mistrů. Přestože státy Beneluxu bezpochyby patří k moderní Evropě, nechybí tu malá městečka s kouzelnými zákoutími, kde se zdánlivě zastavil čas.

BENELUX v kostce

 • Odjezd od školy večer, noční transfer přes SRN.


 • Ráno příjezd do Lucemburku, krátká procházka městem - katedrála Notre Dame s ostatky Jana Lucemburského, citadela sv. Ducha, velkovévodský palác, možná zastávka u památníku bitvy u Waterloo, přejezd do belgického hlavního města Bruselu a prohlídka jeho památek a zajímavostí - náměstí Grand Place s cechovními domy, čůrající chlapeček Maneken Pis, katedrála sv.Guduly, Královský palác, dle času známé Atomium. Dojezd na ubytování.


 • Dopolední krátká prohlídka nejkrásnějšího belgického města Bruggy - bazilika sv. Krve, náměstí Markt, nejstarší belgická radnice (alternativou může být město Antverpy), přesun do Holandska a zastávka u Kinderdijku - skanzen 19 větrných mlýnů, na závěr uvidíme 2. největší světový přístav Rotterdam, jeho centrum a věž Euromast s vyhlídkou.


 • Možnost návštěvy největší květinové burzy na světě v Aalsmeru a květinového parku v Keukenhofu s 32 ha zahrad (vhodné pouze konec března - květen). Dále městečko Delfty, které je proslulé výrobou modrobílé keramiky - světoznámou delftskou fajánsí, najdeme zde i náhrobek Viléma I. Oranžského, zavražděného v r. 1584. Zastavení v Den Haagu - sídle vlády a parlamentu Nizozemska a Mezinárodního soudního dvora či návštěva největších holandských přímořských lázní Scheveningen - relaxace u moře a na přímořské promenádě nebo možnost návštěvy podmořského akvária See Life.


 • Dopoledne si prohlédnete skanzen holandské vesnice Zaanse Schans, kde jsou umístěny stavby typické pro Nizozemsko - větrný mlýn, zhlédnete výrobu dřeváků a další zajímavosti. Přejezd do nizozemské metropole Amsterodamu, procházka městem - náměstí Dam, Rembrandtův dům, Mincovní náměstí, květinový trh a další, plavba po grachtech, možnost prohlídky Rijksmuseum - nejnavštěvovanějšího muzea v Nizozemsku, Vincent van Gogh Museum, brusírny diamantů nebo Anne Frank House.


 • Návrat ke škole v dopoledních hodinách.


Mapa atrakcí

Pro bližší informace o daném místě klikněte na ikonu .


Zajímavosti oblasti

Pro zvukovou kulisu klikněte na a zapněte okolní zvuk.

Oblíbené
5790

Za vůní sýra a tulipánů

Vydejte se s námi k hrobu učitele národů, do skanzenu s tradiční výrobou dřeváků a sýra a zhlédnout světoznámou výstavu květin. Určitě vás zaujme i město miniatur a Amsterdam.

Program
 • Odjezd od školy.


 • Naarden - hrob J.A.Komenského, vodní pevnost - Zaanse Schans - skanzen holandské vesnice s větrnými mlýny a výrobou sýrů - rybářská vesnička Volendam - odjezd na ubytování.


 • Keukenhof - návštěva světoznámé výstavy květin - Den Haag - sídlo vlády, parlamentu a královny - Madurodam - návštěva města miniatur - dle času zastávka v lázeňském městě Scheveningen - promenáda, akvárium.


 • Amsterdam - celodenní návštěva - náměstí Dam s Novým kostelem a královským palácem, plovoucí květinový trh, plavba vyhlídkovou lodí po grachtech (vodních kanálech), možnost návštěvy brusírny diamantů, příp.návštěva některého z muzeí - Rijksmuseum (nejvýznamnější muzeum umění a historie v Nizozemsku), Van Gogh Museum nebo Madame Tussauds - odjezd do ČR.


 • Návrat ke škole.
6490

Světové instituce

Během několikadenní cesty navštívíme nejen Evropský parlament v Bruselu, kde si budete moct vyzkoušet práci europoslance, ale také Mezinárodní soudní dvůr v Haagu nebo soud pro lidská práva ve Štrasburku. Mimo to je program doplněný o spoustu dalších zajímavostí.

Program
 • Odjezd od školy.


 • Lucemburk - prohlídka městské památkové zóny a kostela Nejsvětější Trojice s kryptou a hrobem českého krále Jana Lucemburského - Waterloo - výstup na mohylu, návštěva info centra o místní slavné bitvě - přejezd na ubytování.


 • Brusel - výstaviště Expo Brusel s modelem atomu železa - Atomiem - prohlídka historického centra s náměstím Grand Place a symbolem města čůrajícím chlapečkem Manneken Pis - návštěva Parlamentaria, kde si studenti vyzkouší práci europoslance.


 • Haag - prohlídka mezinárodního soudního tribunálu - Rotterdam - přístav, věž Euromast - Gouda - návštěva sýrárny.


 • Štrasburk - návštěva Evropského soudního dvora, historické centrum s katedrálou Notre Dame, orlojem, čtvrť Petite France, náměstí Kléber - odjezd do ČR.


 • Návrat ke škole.
6490

Beneluxem za vědou a technikou

Během několika dní poznáme nejen technicky nejzajímavější místa Holandska i Belgie, ale i mnoho historických památek.

Program
 • Odjezd od školy.


 • Rotterdam - most Erasmus, muzeum lodí a parních strojů v přístavu, raritní kostkové domy - skanzen Kinderdijk - původní systém polních mlýnů z 18. století. - Delfty - Royal Delft - návštěva výrobny známého modrého delftského porcelánu - přejezd na ubytování.


 • Volendam - hráz Houtribdijk, muzeum sýrů s ukázkou výroby a ochutnávkou, návštěva přístavu s možností výletu na ostrov Marken - skanzen Zaanse Schans - muzeum a výroba dřeváků.


 • Odjezd do Belgie přes tzv. Delta Works - zastávka na Neeltje Jansu - uměle vytvořený ostrov s větrnými turbínami a vodně/turistickými atrakcemi - Bruggy - městská strážní věž Elfort , muzeum čokolády Chocko – story, Basilika Svaté krve - Brusel - Atomium (zvětšený atom železa), návštěva budovy Evropského parlamentu, hlavní městský trh a čurající chlapeček, Městská radnice, Královský palác, dům Karla Marxe a Fridricha Engelse a katedrála Sv. Michala a Guduli.


 • Amsterdam - celodenní prohlídka - plavba amsterdamskými kanály, bazilika Sv. Mikuláše, Nieuwe Markt místo veřejných poprav s budovou De Waag, nejstarší zachovalou hradní budovou v Amsterdamu, De Wallen – uličky červených lamp, náměstí Dam s Královským palácem, kostel korunování nizozemských monarchů, dům Anny Frankové. Odjezd do ČR.


 • Návrat ke škole.
Helpdesk

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat.

Zaslat dotaz

FAQ

Časté dotazy zákazníků s podrobným návodem.

Pokračovat...