Informace

Vše důležité, co potřebujeme vědet před odjezdem.

Odborný průvodce

Průvodce

Po celou dobu zájezdu Vám bude k dispozici zkušený průvodce. Zajistí nejen odborný výklad, povede Vás neznámými uličkami velkoměst, ale postará se i o Váš komfort v hotelu i autobuse. Pokud budete potřebovat tip na originální suvenýr či restauraci s místními specialitami, určitě se rád o své znalosti s Vámi podělí. Je nám jasné, že ne každý chce vnímat historická fakta v autobuse. Někteří preferují spíše poklidné získání povědomí o cíli Vaší cesty. Proto obdržíte hned po odjezdu tzv. "MALÉHO PRŮVODCE". Informační brožuru, která shrnuje to nejdůležitější a nejzajímavější z Vámi absolvovaného programu.

Plán cesty

Plán cesty za poznáním je vždy předem znám, nicméně to neznamená, že je právě pro Vás nejlepší volbou. Naše zákazníky nabádáme k vyjádření svých představ a přání. Pokud to okolnosti dovolí vždy vycházíme požadavkům vstříc. Chceme, abyste si cestování nejen užili, ale aby se stalo třeba i životním zážitkem na který dlouho nezapomenete. Proto je každý návrh, přání či připomínka vítána.


Doprava během zájezdu

Autobus

Většina cest, které uskuteční JH Travel, je ve společnosti dálkových autobusů. Preferujeme časem prověřené dopravce, kteří mají zkušenosti, jsou důvěryhodní a je na ně spoleh. Volíme společnosti zvyklé na přepravu studentů - mladší a vstřícní řidiči, kterým nevadí vyhovět nárokům mladých cestovatelů.

Letadlo

Pro letecké zájezdy volíme většinou některou z nízkonákladových společností tak, abychom cenu zájezdu zpřístupnili co nejširšímu spektru zájemců. Pro organizaci tohoto zájezdu je třeba dbát nutnosti začít s organizací zájezdu min. 6 měsíců před odjezdem.

Trajekt

Předpokladem poznání VB je absolvování 1,5 h dlouhé plavby trajektem. Zajímavou zkušenost zažíváme na plavidlech největšího provozovatele těchto linek v Evropě - britské společnosti P&O Ferries. Trajekt nabízí množství zařízení, které během únavné cesty oceníme - restauraci, kavárnu, směnárnu, obchody či dětský koutek. Zkrátka vše, co nás nechá zapomenout na případnou mořskou nemoc. Sami se můžete přesvědčit - video.


Cestovní doklady

Cílem většiny zájezdů jsou země západní Evropy. Díky volnému pohybu osob v rámci Schengenského prostoru můžeme cestovat často jen s občanským průkazem, výjimečně s nutností mít i platný cestovní pas. To platí i pro vstup na území Velké Británie a Švýcarska.

ID účastníků

Během cesty překročíme několik státních hranic a budeme zde i nocovat. Zákony mnoha zemí vyžadují evidenci turistických skupin, proto potřebujeme základní informace každého studenta či učitele. Tyto citlivé údaje využíváme pouze k vyhovění nařízením navštívených zemi. Samozřejmostí jsou bezp. procesy v rámci naší běžné činnosti, které předchází případnému zneužití těchto údajů.

Studenti cizí národnosti

Studenti cizí národnosti, kteří žijí a studují v ČR, mají pro vstup do zemí EU většinou vízovou povinnost. Reálně to znamená prokázat dlouhodobé studium na území ČR dle následujícího postupu. Zástupce školy nebo student cizí národnosti či jeho zákonný zástupce si na pracovišti Ministerstva vnitra vyzvedne formulář „ SEZNAM CESTUJÍCÍCH“. Formulář vyplní, nechá potvrdit ve své škole a následně i na pracovišti ministerstva. Poté se tímto dokumentem prokáže během hraniční kontroly.


Cestovní pojištění

Pojištění

Běžnou praxí školních zájezdů je hromadné zřízení komplexního cestovního pojištění, které obsahuje pojištění léčebných výloh, odpovědnosti za škodu, zavazadel či storno poplatků. V poslední době bývá ještě rozšířeno o úhradu nákladů vzniklých vinou teroristických útoků. Ze zkušenosti víme, že dnes není vzácností student, který má celoroční pojistku s platební kartou a roste také počet škol, které mají uzavřené pojištění plošně na všechny školní akce. Z těchto důvodu základní cena zájezdu obsahuje pouze pojištění příp. léčebných výloh. Komplexní pojištění nabízíme jako doplňkovou službu od Pojišťovny UNIQA - 37 Kč/den.

Rozsah

Rozsah a výši pojistného krytí tohoto typu pojištění naleznete vlevo. Současně jsou k dispozici i Všeobecné pojistné podmínky Pojišťovny. Studenti, kteří se nemohou účastnit zájezdu z důvodu nemoci potvrzené lékařem, mají možnost zažádat pojišťovnu o kompenzaci za nenaplněnou účast zaplaceného zájezdu. S vyřízením Vaší žádosti Vám rádi pomůžeme. Stačí kliknout na ikonu níže a vyplnit dle instrukcí formulář Hlášení pojistné události - storno. Poté Vám zašleme veškerou dokumentaci i s podrobným návodem.


Ubytování na zájezdu

Hotel a hostely

Náročná cesta nám klade za úkol zajistit komfortní, čisté a cenově dostupné ubytování. Využíváme nejen hotelů a hostelů ve velkých městech, ale i mládežnických ubytoven - jsme toho názoru, že unavený cestovatel v noci odpočívá, tudíž nepotřebuje pokoj s TV, spíše ocení vydatnou snídani, která mu dodá nových sil na další náročný den.

Ubytování v místních rodinách

Zajímavá zkušenost s možností procvičit si cizí jazyk. U nás věc nevídaná, ale v anglosaských zemích běžný způsob ubytování studentů. Rodiny přijímají 2-4 osoby, které nechají přespat, umýt se, odpočinout a zajistí i celodenní stravování. Bližší reálie, pravidla a povinnosti pobytu např. v britských rodinách, naleznete vpravo v dokumentu.

Standardy ubytování

  • Na zájezdech využíváme jen osobně prověřená místa.
  • Úcastníci jsou ubytováni ve vícelůžkových pokojích (3-6 osob) s vlastní koupelnou či sociálním zařízením na každém patře.
  • K dispozici a v ceně jsou ručníky a povlečení.
  • V základní ceně zájezdu je vždy zahrnuta snídaně. Obědový balíček či večeři lze zařídit po předchozí domluvě.
  • Pedagogický dozor obrdží před odjezdem kompletní seznam typů pokojů pro rozdělení účastníků.

Placené vstupné

Placené vstupné

Poznání sebou přináší možnost navštívit známé atrakce a památky, které jsou ve většině zemí Evropy a ž na ojedinělé výjimky různou měrou zpoplatněny. Chceme, aby jste tuto skutečnost pociťovali co nejméně, a proto po dohodě s vašimi vyučujícími zařizujeme školní skupinové rezervace, kde je možné získat vstup zdarma či poměrně velkou slevu ze standardní výše ceny vstupného. To je mnohdy spojeno s nutností zaplatit poplatek několik týdnů před našim příjezdem. V tomto ohledu vycházíme zákazníkům vstříc a hradíme vše v potřebných časových lhůtáchí vstup zdarma pro učitele Množství placených vstupů lze zařídit v rámci skupinových slev ještě před naším příjezdem do Londýna. Pro vás to znamená možnost získat lepší cenu vstupenek, než při individuálním nákupu v den návštěvy na pokladně. Proto vám naše CK nabízí možnost zakoupit vstupy předem, na základě vaší včasné a závazné objednávky. Tímto krokem nejenom výrazně ušetříte, ale odpustíte si i mnoho organizačních starostí během zájezdu včetně vašich učitelů. Platbu za vstupy je třeba provést v CZK dle aktuálního směnného kurzu ČNB, a to buď současně s doplatkem za zájezd, v hotovosti průvodci či jinému pracovníkovi CK v den odjezdu či dle pokynů učitele.