menu
Logo

MNICHOV A TEMNÁ HISTORIE V DACHAU S MÍSTNÍM PRŮVODCEM

Německo
základní cena
2490 Kč
rezervovat

Objevte známou i neznámou tvář Mnichova! Pivo a bílé klobásy jako na Oktoberfestu, zvuk motorů BMW či neohrožený tým plný hvězd bavorského velkoklubu FC Bayern. Ale i neblahé dědictví 2. světové války v bývalém koncentračním táboře v Dachau, kde pomocí workshopu s místním průvodcem jednoduše pocítíme konečné důsledky předsudků a xenofobie.

program

Program

1. den

Nejprve zamíříme do Allianz Arény na severu Mnichova. Tento moderní symbol bavorské metropole je sídlem FC Bayern München a TSV 1860 München. J Při zajímavé prohlídce s průvodcem se dostanete nejen na trávník, ale i do kabin fotbalových hvězd. Fotbaloví nadšenci se mohou pak ve Světě zážitků FC Bayern seznámit s dějinami a úspěchem největšího fotbalového klubu Německa na interaktivní výstavě s četnými exponáty.

 

Poté přejedete k Olympijskému parku s věží 290m vysokou, z jejíž vyhlídkové plošiny budete mít pěkný výhled na celý areál parku, blízké budovy firmy BMW, na celé město a za jasného počasí až na Alpy. Odpoledne máme na výběr z několika alternativ:

 

1. Bavaria Filmstadt - místa, kde vznikly filmy jako Asterix a Obelix či Ponorka. Atrakce představují návštěvníkům, jak pracují mediální profesionálové a jaké triky se používají, aby se z počátečního nápadu stal úspěšný film. . Zajímavým zážitkem bude jistě sledování neobvyklých efektů ve 4D kině,.

 

2. Mnichovské letiště F.J. Strausse, které je druhým nejvytíženějším v Německu a po Frankfurtu nejdůležitějším uzlem pro leteckou společnos Lufthansa. Absolvujete tady okružní vyhlídkovou jízdu autobusem okolo terminálů, hangárů i požární stanice s působivým výkladem místního průvodce. Poté vystoupejte na vyhlídkový pahorek nad letištěm, kde jsou vybudovány 2 terasy, ze kterých je nádherný výhled na obě vzletové a přistávací dráhy dlouhé 4000m. Letadla tady přistávají a vzlétají v minutových intervalech a denním návštěvníkem je i největší dopravní letadlo Airbus A380.

 

3. Milovníci umění při procházce městem narazí na spoustu muzeí, galerií a výstavních síní, kde je co obdivovat. K největším raritám patří Pinakotéky (obrazárny) plné vzácných malířských pokladů od nejstarších po 20. stol. - Alte Pinakothek a Neue Pinakothek . Moderní umění a design pak můžete shlédnout v Pinakothek der Moderne. 

 

4. Historie, přítomnost a budoucnost značky BMW – zážitek pro všechny smysly. Máte rádi luxusní a rychlá auta? Neváhejte s námi navštívit závod v sídle vedení nejznámější německé automobilky BMW. V bezprostřední blízkosti se nacházejí i  BMW Welt. Tato stavba nadchne nezaměnitelnou, futuristickou architekturou stejně jako širokou nabídkou výstav a akcí. Přímo na místě se jsou vystaveny aktuální výrobky BMW od automobilů až po motorky a zákazníci zde mají možnost převzít si svůj nový automobil. A na závěr Museum BMW. Na 5 000 m² je vystaveno přes 125 nejcennějších a nejpřitažlivějších originálních exponátů z devíti desetiletí.

2. den

Po snídani se přesuneme do blízkého DACHAU. Nepříliš velké město se zbytkem zámku a farním kostelem neblaze proslulo v historii Německa, neboť v bažinách na okraji města vznikl v r. 1933 jeden z prvních koncentračních táborů, který se stal vzorem pro budování dalších. Prošlo tudy přes 200 000 osob různých národností. Tady absolvujeme celodenní workshop v Max Mannheimer Study Center. Tato mimoškolní vzdělávací instituce umožňuje zejména mladým lidem z celého světa intenzivní studium soudobých dějin. Vzdělávací program obsahuje jeden nebo více studijních dní. Skupinám, které chtějí strávit ve středisku jen jeden den, nabízí Max Center úspěšně osvědčený koncept.

Denní program začíná v 9:00 hod rozdělením do skupin po 15 studentech a končí v 17:00. Těžištěm zprostředkování jsou informace z éry národního socialismu a zejména historie koncentračního tábora Dachau. Dopoledne je naplánováno tak, aby se skupiny připravily na návštěvu památníku. Použité didaktické metody jsou přizpůsobeny požadavkům a předchozím znalostem účastníků. Po přestávce na oběd se v táboře Dachau CONCENTRATION CAMP MEMORIAL - památník s muzeem - uskuteční interaktivní prohlídka s průvodcem. Na závěr jsou zhodnoceny jednotlivé části programu, zda odpovídajícím způsobem uspokojily potřeby skupiny, zhodnotí se  návštěva tábora a celý seminární den. 

Odjezd zpět do ČR.

 

cena zahrnuje

  • doprava

  • průvodce

  • info materiály

  • 1x ubytování se snídaní v hostelu

cena nezahrnuje

  • vstupné do navštívených objektů 20-30 € v závislosti na zvolené variantě zájezdu

  • možnost zprostředkování cestovního pojištění - Pojištění

přejít na kontakt

informace

Minimální počet účastníků je 45

 

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.

Dodatečné informace

Interaktivní leták JH Travel si můžete stáhnout na vaše PC, doplnit námi zaslanou kalkulaci, vámi zvolený termín a nabídnout přímo studentům bez zbytečných průtahů.

 

 

DOWNLOAD:

GENERAL - MNICHOV A TEMNÁ HISTORIE V DACHAU

ÚPRAVY - MNICHOV A TEMNÁ HISTORIE V DACHAU

 

Pro vložení ceny a termínu, je třeba soubor  ve formátu .pdf stáhnout na svůj PC a otevřít v programu Acrobat Reader.

fdhd

dsrhr

ZAJÍMAVOSTI

ALLIANZ ARENA - DOMOV FC BAYERN

Pojďme na prohlídku svatostánku mnichovského Bayernu - Allianz Areny. Tento stadion z r.2005 je jeden z nejmodernějších a nejúžasnějších fotbalových stadionů na světě! Die Schlauchboot - Nafukovací člun v sobě skrývá od r. 2012 i Svět zážitků FC Bayern. Na interaktivní výstavě se můžete seznámit s dějinami a úspěchem největšího fotbalového klubu Německa.

ALLIANZ ARENA - DOMOV FC BAYERN

Beer and Oktoberfest Museum

Vítejte v Muzeu piva a Oktoberfestu v Mnichově! Muzeum se zabývá historií piva a mnichovského svátku piva - Oktoberfestu. Muzeum z r. 2005 je umístěno v nejstarším měšťanském domě na Starém městě z r. 1327. Při jeho návštěvě se dozvíte mnohé z historie piva a pivovarnictví, taktéž o vzniku a historii svátku piva - Oktoberfestu. Vše je doprovázeno zajímavými exponáty ve 4 patrech domu.

Beer and Oktoberfest Museum

Bavaria Filmstadt München

Pohybovat se v napínavém světě velkých a úspěšných filmových a televizních studií, nacházet se uprostřed pulzující atmosféry moderního mediálního centra – to je den plný zážitků ve filmovém městě „Bavaria Filmstadt“ v Mnichově. Během prohlídky filmového města se dozvíte vše o významných filmech a napínavých televizních seriálech, navštívíte ulice z kulis a otočná města. Návštěvu filmového města korunuje 4D kino!

Bavaria Filmstadt München
nahorů