menu
Logo

PERLY TOSKÁNSKA A RODIŠTĚ RENESANCE S MÍSTNÍMI PRŮVODCI

Italie
základní cena
5990 Kč
rezervovat

Poznejte Toskánsko, kolébku renesance a zemi skvělého vína. Rodiště Danta, Michelangela a Machievalleliho a sídlo mocného rodu Medicejských. Přidáme i další skvosty architektury a umění nejen v Pise, ale i Ravenně a okolí.

program

Program

1. den

Odjezd ve večerních hodinách do Itálie.

 

2. den

První den v Itálii zaplníme poznáním města Pisa - známém po celém světě svou Šikmou věží (Torre Pendente) na náměstí Piazza dei Miracoli („Náměstí zázraků“). Nebudeme otálet a  odpoledne se přesuneme do centra Toskánska a kolébky renesance – Florencie. Naše procházka zahrne katedrálu Santa Maria del Fiore - monumentální dóm v gotické stylu, který je  4. největší katedrálou na světě a z jejíž kopule je nejkrásnější panoramatický výhled na město. V blízkosti katedrály  najdeme umělecký skvost z doby gotické - Giottova zvonice. Vedle stojící baptisterium sv. Jana Křtitele je nejstarší budovou ve Florencii a slouží věřícím více než 1 000 let! Na Piazza della Signoria budeme moci obdivovat  Palazzo Vecchio a před ním  kopii slavné Michelangelovy sochy Davida.​

3. den

Po snídani se nás ujme místní průvodkyně, která doplní prohlídku města méně známými, ale o to zajímavějšími místy. Pokračujeme prohlídkou města Danta, Michelangela a Machievalleliho. Naše procházka začne u významné baziliky Santa Croce, kterou mnozí nazývají Pantheonem Florencie - je to komplex muzea, kaplí a náhrobků (je jich zde 276!,  místo odpočinku např. Galilea Galiei a Michelangela Buonarrotiho, spatříte tu kaple slavných rodin –  Medicejských a  Pazziů. V Gallerii dell´Academia můžete obdivovat originál sochy Davida, nebo si prohlédnout galerii Uffizi či palác Bargello. Neopomeneme nejznámější most Ponte Vecchio, přezdívaný „Mostem zlatníků“ a galerii  v Pallazzo Pitti - sídle rodu Medicejských. Po náročné procházce si můžeme odpočinout v některé z krásných zahrad, z nichž nejznámější jsou Giardini di Boboli.

4. den

Celodenní návštěva Ravenny s  místním průvodcem - města světoznámých raně křesťanských mozaik, zapsané na seznam Unesco, kdysi hlavní město západořímské říše, dnes  důležité průmyslové středisko a přístav. Z hlavního náměstí  Piazza del Popolo s radnicí  se vydáme na prohlídku raně křesťanských pokladů. Památek na Seznamu UNESCO je celkem osm,  ve městě sedm  - bazilika  San Vitale s osmibokým půdorysem, Mausoleum di Galla Placidia - malá cihlová kaple, Baptistérium (křtitelnice) Ariánských s mozaikou v kopuli znázorňující křest Krista, nejstarší zachovanou památku Ravenny  Baptistérium Neonovo, kde se zachovaly mozaiky i na stěnách s krásným vnitřním vybavením, Chapel  Sant'Andrea (oratoř sv. Ondřeje) nebo-li Arcibiskupská kaple z 5.stol. se slavnými mozaikami v arcibiskupské kapli místního dómu. Mauzoleum  Theodorika, kde odpočívá císař Teodorik a stavba se vymyká svým charakterem ostatním, velká křesťanská bazilika Sant'Apollinare Nuovo. Baziliku Sant'Apollinare in Classe najdeme 5 km od Ravenny na jih, je to dnes jediný pozůstatek někdejšího přístavního města Classis  a obsahuje kromě antických sarkofágů a mramorových sloupů především slavné a krásně barevné mozaiky. Kromě těchto památek lze ještě navštívit hrob Dante Alighieriho v mauzoleu Tomba di Dante. Nakonec spojíme poznání s krátkým pobytem u moře, neboť Ravenna  je  velmi přitažlivá  také tím, že je nedaleko moře s mnoha kilometry pěkných písčitých pláží. 

 

5. den

Příjezd v dopoledních hodinách zpět do ČR.​

cena zahrnuje

  • doprava

  • průvodce

  • info materiály

  • 2x ubytování se snídaní v hostelu v centru Florencie

cena nezahrnuje

  • vstupné do navštívených objektů 35-45 € v závislosti na zvolené variantě zájezdu

  • možnost zprostředkování cestovního pojištění - Pojištění

přejít na kontakt

informace

Minimální počet účastníků je 45.

Pedagogický dozor má celý zájezd zdarma a obdrží od nás informační materiály o navštívených místech a užitečné dárky.

Doprava

Autobus přistavíme k vaší škole či jinému místu dle vašich preferencí. Program se může změnit v závislosti dle přání pedagogů, časových možností zájezdu a dopravní situace v daném městě.​

Dodatečné informace

Interaktivní leták JH Travel si můžete stáhnout na vaše PC, doplnit námi zaslanou kalkulaci, vámi zvolený termín a nabídnout přímo studentům bez zbytečných průtahů.

 

 

DOWNLOAD:

GENERAL - PERLY TOSKÁNSKA A RODIŠTĚ RENESANCE

ÚPRAVY - PERLY TOSKÁNSKA A RODIŠTĚ RENESANCE​

 

Pro vložení ceny a termínu, je třeba soubor  ve formátu .pdf stáhnout na svůj PC a otevřít v programu Acrobat Reader.

nahorů