JH Travel

Macchiva Sportina

Automobilová Itálie – závodní okruh F1 v Monze, výroba a historie vozů Ferrari či motocyklů Ducati...

PROGRAM:

1.DEN


Odjezd ve večerních hodinách od školy.

2.DEN


První zastávkou našeho putování bude ctihodný Milán - centrum Lombardie. Vzpomeneme na jeho slavnou historii v centru města, kde se připomene i honosná současnost v podobě galerie Viktora Emanuella II. s nejluxusnějšími obchody s oděvy. Hned za rohem zjistíme, kde poprvé zazněly tóny slavných verdiho oper - La Scale a rychlou exkurzi do historie města zakončíme u katedrály Narození Panny Marie. 

Následně přejedeme k San Siru, domácímu stadionu milánských velkoklubů AC Milán a Inter Milán, kde můžeme zhlédnout zajímavou expozici o historii obou klubů nebo se podíváme na slavný závodní okruh F1 v Monze, ke kterému se lze vydat. Dojezd na ubytování v okolí Modeny.

3.DEN


Budeme se věnovat poznávání značky Ferrari. V městečku Maranello se podíváme do expozice, která se zaměřuje na současnost a budoucnost těchto automobilů. Dle zájmu lze autobusem a místním průvodcem navštívit místní výrobní závody a zkušební okruh. Poté se přesuneme do Modeny, kde se nachází futuristická stavba muzea Enza Ferrariho, kterou postavil Jan Kaplický. 

V něm poznáme příběh zakladatele této fenomenální značky a její historii. Ve zbytku času se projdeme historickým centrem Modeny, která je na seznamu UNESCO nebo lze navštívit soukromou sbírku vozů Maserati – „The Umberto Panini Collection“. Dojezd zpět na ubytování.

4.DEN


Poslední den v Itálii se přesuneme do výrobního závodu Lamborghini jen kousek od Modeny. Čeká nás zajímavé muzeum této luxusní značky, kde si každý obdivovatel sportovních vozů přijde na své - pro zájemce je možná i prohlídka výroby. 

Odpoledne se rozhodneme, zda se podíváme do továrny výrobce motorek Ducati, kde s místním průvodcem uvidíme nejen výrobu, ale také expozici historických i současných modelů. Ve zbytku času dle zájmu navštívíme historické centrum Bologně. Poté odjezd zpět do ČR.

5.DEN


Příjezd zpět domů v dopoledních hodinách.

6.DEN


7.DEN


8.DEN


9.DEN


10.DEN