Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/html/jhtravel.cz/public_html/header.php on line 17

JH Travel

Bodamské jezero

Zveme Vás k poznání pomezí 3 alpských zemí, k břehům Bodamského jezera a do Kostnice - místa tragického skonu Mistra Jana Husa.

PROGRAM:

1.DEN


Odjezd od školy v pozdních večerních hodinách.

2.DEN


Program začneme v letovisku na břehu Bodamského jezera - v městečku Friedrichshafen. Zde navštívíme zajímavé muzeum vzducholodí - Zeppelin Museum. Projdeme se také po hezké promenádě zakončené vyhlídkovou věží. Poté se přesuneme do Meersburgu a následně přejedeme trajektem přes Bodamské jezero do Kostnice. V závěru dne navštívíme turistický "tahák" celé oblasti - Mainau, květinový ostrov s krásnou botanickou zahradou a pavilonem motýlů, který se každý rok od jara do podzimu mění v bujný ráj kvetoucích rostlin. Po prohlídce dojezd na ubytování.

3.DEN


Po snídani nás čeká Konstanz (Kostnice), místo konání koncilu, který mimo jiné odsoudil ke smrti upálením Mistra Jana Husa. V centru města uvidíme místa, která jsou spojena s jeho tragickým osudem (budova Koncilu, Muzeum Jana Husa v domě, kde bydlel, Münster - místo, kde soudili českého reformátora a místo upálení - Husův kámen). Neopomeneme obdivovat i další historické památky - místní katedrálu či kupecké domy. V našem programu následuje Stein am Rhein - turisty nejobdivovanější městečko na březích Rýna se středověkým centrem s hrázděnými domy a unikátními freskami. Poté přejedeme k Rýnským vodopádům - nejmohutnějším říčním vodopádům Evropy. Zde sestoupíme na vyhlídku v bezprostřední blízkosti vodopádů, kde pocítíme naplno neopakovatelnou atmosféru a energii mohutného Rýna.

4.DEN


Po snídani odjezd do Švýcarska a návštěva jeho největšího města – Curychu. Prohlídka historického jádra města a okolí Curyšského jezera (kostel sv. Petra, cechovní domy, Grossmünster, Kongresový dům). Panoramatickou jízdou po jižním břehu Curyšského jezera a jezera Walensee se přesuneme do Vaduzu a prohlédneme si hlavní město Lichtenštejnska. Poslední zastávku dne uděláme v historické ostrovní části města Lindau, jejíž poklidná a příjemná atmosféra v okolí přístavu nadchne každého návštěvníka. Poté odjezd zpět do ČR.

5.DEN


Návrat domů v brzkých ranních hodinách.

6.DEN


7.DEN


8.DEN


9.DEN


10.DEN


MAPA OBLASTI: